Ekonomika
Īpašums

Sniega kupenas un lāstekas uz jumtiem aug ar katru dienu. Iedzīvotājus aicina ziņot0

Foto: LETA

Nekustamo īpašumu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas uzņēmumu grupa “Civinity” aicina iedzīvotājiem būt uzmanīgiem pārvietojoties pa ietvēm, kur no namu jumtiem iespējama sniega vai ledus krišana.

“Civinity” aicina pievērst uzmanību tam, ka ar barjerām norobežota ietve vai vienkārši gar sienu novilkta brīdinošā lenta ir tikai informatīva rakstura pasākums.

Šādi norobežojumi saskaņā ar Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošiem noteikumiem un arī citu pilsētu izdotajiem saistošiem noteikumiem var tikt uzstādīti tikai uz to brīdi, kamēr tiek veikta jumta tīrīšana un ne ilgāk kā uz 24 stundām.

“Civinity” Latvijas uzņēmumu valdes loceklis Ardis Pāvilsons atzīst, ka diemžēl lielākā daļa māju īpašnieku un apsaimniekotāju izvēlās norobežot ietvi pat uz vairākām dienām un gaidīt, kamēr sniegs, ledus un lāstekas pašas nokritīs, tādā veidā radot bīstamu situāciju gājējiem.

“Šāda rīcība neatbrīvo ēku īpašniekus no atbildības, ja gadījumā no nenotīrīta jumta gājējiem uzkrīt sniegs, ledus vai lāstekas, radot veselības problēmas un traumas.”

Šobrīd lielākai daļā ēku uz jumtiem veidojās sniega kārta, kas temperatūras svārstību rezultātā arī pārvēršās par ledus gabaliem. Tāpat ēkām, kam ir problēmas ar siltumizolāciju, gar jumta notekām veidojās lāstekas.

Tas veido bīstamas situācijas gājējiem un nevar tikt pieļauts.

Saskaņā ar domes noteikumiem, sniegs, ledus un lāstekas ir regulāri jānotīra. Tomēr, tā kā jumta tīrīšana ir gana dārgs pasākums, pilsētā jumta tīrītāji ir redzmi reti, toties sniega kupenas un lāstekas uz jumtiem aug ar katru dienu.

Tāpēc “Civinity” aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un atcerēties par savām tiesībām ziņot Valsts policijai gan par nenotīrītām ietvēm, gan sniega un ledus gabaliem uz ēku jumtiem.

Tāpat iedzīvotāji var ziņot, ja ietves norobežošana un brīdinošās lentes tiek turētas vairākas dienas, bet situācija ar bīstamību netiek novērsta.

“Civinity” aicina arī citus apsaimniekotājus rīkoties atbildīgi un savlaicīgi tīrīt jumtus ziemas laikā.

Saistītie raksti

Savukārt bīstamo ledus krāšanos uz jumtiem un lāsteku veidošanos var novērst savliecīgi parūpējoties par ēkas jumta nosiltināšanu, vai vismaz atsevišķu jumta daļu, kur notiek siltuma zudumi, savlaicīgu izolāciju.

Apsaimniekotājs arī atgādina, ka gadījumos, kad sniegs vai ledus, krītot no jumta, sabojās svešu mantu vai radīs cilvēkam veselības problēmas, ēkas īpašniekam var iestāties civiltiesiskā vai kriminālatbildība.

LA.lv