×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. oktobris, 2012
Drukāt

Sniega segas biezums Cēsu apkaimē no rīta sasniedza 35 centimetrus

Pienākušas ziņas par sniega segas biezumu Priekuļu meteoroloģisko novērojumu stacijā. Saskaņā ar oficiālajiem mērījumiem sestdien, 27.oktobrī, šajā apkaimē bija 35 centimetrus dziļš sniegs, pavēstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šie dati atbilst arī vietējo iedzīvotāju mērījumiem, saskaņā ar kuriem Cēsu, Priekuļu un Raunas novadā sniega segas biezums no rīta sasniedza 30-40 centimetru. Savukārt energoapgādes kompānijas “Latvenergo” darbinieki vēstīja pat par pusmetru dziļu sniegu.

Dienas gaitā sniega sega ir nedaudz saplakusi, jo gaisa temperatūra Cēsu pusē ir aptuveni +1 grāds. Tā kā zeme nav sasalusi, sniegs kūst arī no apakšas.

Tomēr šī nav pati biezākā sniega sega, kas Latvijā novērota oktobra mēnesī. Pirms deviņiem gadiem šajā pašā datumā – 2003.gada 27.oktobrī – Rīgā no rīta bija 39 centimetrus dziļš sniegs. Tik bieza sniega sega nakts laikā izveidojās vienīgi daļā Rīgas, jo intensīvo snigšanu nesa no līča nākoši gubu mākoņi, kas skāra nelielu teritoriju, un divu dienu laikā sniegs nokusa.

Šoreiz stipra snigšana skāra daudz plašāku teritoriju nekā 2003.gadā. Sestdienas rītā Skrīverus klāja vidēji 16 centimetru bieza sniega sega, Alūksnē bija 21 centimetru dziļš sniegs. Saskaņā ar vietējo iedzīvotāju ziņoto vairāk nekā 20 centimetru bieza sniega kārta sestdienas rītā bija arī Vidzemes augstienē un dažviet citviet Vidzemē.

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm sniega sega daļā Vidzemes saglabāsies vēl vismaz piecas dienas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+