×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

Tamborēto sniegpārsliņu deja logā: kā darināt?

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida

Laukā zaļa zāle un brīžiem līst lietus… Lai radītu ziemas sajūtu, svētku priekšvakarā vakarējot var pagatavot baltas, gaisīgas sniegpārsliņas. Ja vien mājās ir kokvilnas diegs un tamboradata, vienā vakarā var satamborēt pilnu logu!

Sniegpārsliņu gatavošanā ir divi posmi – tamborēšana un iestīvināšana. Tikai iestīvinātas sniegpārsliņas izskatās eleganti un gaisīgi.

Grezna septiņstaru sniegpārsliņa

Foto – Aija Geida

1. kārta. Tamborē pīnīti no 4 gaisa cilpiņām un tās savieno.

2. kārta. Aplī tamborē 6 īsos stabiņus.

3. kārta. Pāriet ar 3 gaisa cilpiņām uz nākamo kārtu un katrā īsajā stabiņā tamborē stabiņu ar vienu apmetumu. Starp stabiņu ar vienu apmetumu tamborē 4 gaisa cilpiņas. Kopā jābūt 7 stabiņiem.

4. kārta. Izveidojas 7 lodziņi, katrā no tiem tamborē 5 īsos stabiņus.

5. kārta. Pāriet ar 3 gaisa cilpiņām uz augšu un tamborē 2 stabiņus ar vienu apmetumu, tad 2 gaisa cilpiņas, atkal 2 stabiņus ar vienu apmetumu, pēc tam 3 gaisa cilpiņas un atkal 2 stabiņus ar vienu apmetumu, 2 gaisa cilpiņas un 2 stabiņus ar vienu apmetumu. Veidojas vēdeklīši. Katru no tiem (kopumā ir 7) tamborē uz trešās kārtas stabiņiem.

6. kārta. Pāriet ar 3 gaisa cilpiņām uz augšu un tamborē tālāk vēdeklīša pirmo pusi – 2 stabiņi ar vienu apmetumu, bet to iekšpusē sāk veidot staru pamatni no maziem lodziņiem. To dara šādi: tamborē pīnīti no 27 gaisa cilpiņām un 19. gaisa cilpiņā tamborē stabiņu ar vienu apmetumu, tad 2 gaisa cilpiņas, pēc tam atkal stabiņš ar vienu apmetumu 16. gaisa cilpiņā. Tādējādi katrā trešajā gaisa cilpiņā tamborē stabiņu ar vienu apmetumu, starp tiem – 2 gaisa cilpiņas. Kopā jābūt 7 rūtiņām. Turpina veidot vēdeklīša otru pusi no 2 stabiņiem ar vienu apmetumu. Šajā kārtā starp vēdeklīšiem ir 5 gaisa cilpiņas. Šādi tamborē pamatu visiem 7 sniegpārslas stariem.

7. kārta. Sarežģītākā kārta, kurā veido sniegpārslas starus. No vēdeklīša pāriet uz augšu līdz pirmajam stara lodziņam un ar vienu īso stabiņu veido nostiprinājumu. Tad tamborē pīnīti no 5 gaisa cilpiņām un uzreiz pa šo pašu pīnīti atgriežas atpakaļ ar 4 īsajiem stabiņiem, veidojot taisnu stariņu. Pēc tam tamborē 1 gaisa cilpiņu un ar 1 īso stabiņu piestiprina pie nākamā lodziņa vidus. Tālāk tamborē pīnīti no 7 gaisa cilpiņām un ar 6 īsajiem stabiņiem pa šo pīnīti virzās atpakaļ, tamborē 1 gaisa cilpiņu un atkal piestiprina nākamā lodziņa vidū. Pēc tam nākamajos lodziņos tamborē 9, 11 un 13 gaisa cilpiņu pīnītes un turpina tamborēt stariņus. Kad palikuši vien divi lodziņi, pirms pirmspēdējā veido vēl vienu pīnīti ar 13 gaisa cilpiņām un pēc tam tajā tamborē 12 īsos stabiņus. Pēdējo lodziņu tamborē šādi: 3 īsie stabiņi, pīnīte no 5 gaisa cilpiņām, kurā tamborē 4 īsos stabiņus, tad atkal 3 īsie stabiņi un piestiprina pie lodziņa kreisās malas. Sniegpārslas staram kreiso pusi tamborē tāpat kā labo. Kad viss stars pabeigts, tamborē 3 gaisa cilpiņas, ar īso stabiņu piestiprina pie lociņa, kas atrodas starp vēdeklīšiem, tad atkal 3 gaisa cilpiņas un sāk jaunu staru. Sniegpārslas pagatavošana prasa aptuveni 60–90 minūtes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+