×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. marts, 2013
Drukāt

Sniegputenis paralizē Baltkrieviju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Spēcīgs sniegputenis sestdien, 16.martā, paralizējis lielāko daļu Baltkrievijas, kur cilvēki pavadījuši daudzas stundas automašīnās uz aizputinātajiem ceļiem un liekot valdībai ceļu tīrīšanā iesaistīt armiju.

Ceļu satiksmes milicija slēgusi vairumu galveno ceļu Minskā un ap to, ziņo amatpersonas.

“Ārkārtas situāciju ministrija aicina visus pilsoņus neizmantot autotransportu un iesaka vecākiem cilvēkiem neiet ārā, ja vien tas nav ārkārtas gadījums,” vēsta ministrijas mājaslapā ar milzīgiem burtiem ievietots paziņojums.

Ceļu tīrīšanā iesaistīti vairāk nekā 20 000 cilvēku un dažus iestrēgušus cilvēkus glābēji ievietojuši pagaidu patvēruma vietās. Sliktais laiks arī izraisījis avārijas, no kurām vienā bija iesaistīts līdz 20 automašīnu.

Ieputinātie autovadītāji tviterī sūdzas, ka viņiem 300 kilometru veikšanai bijušas vajadzīgas 18 stundas, un ievieto attēlus, kā cilvēki agrās sestdienas rīta stundās sildās pie ugunskuriem.

Ārkārtas situāciju ministrija ziņo, ka sniegputeņa dēļ problēmas ar elektroapgādi radušās 1688 pilsētām un ciemiem.

Minskas lidosta bija spiesta piektdien apturēt darbu un novirzīt ielidojušās lidmašīnas uz citām lidostām Baltkrievijā un pat uz Ukrainu un Lietuvu. Sestdienas pēcpusdienā lidosta darbu atsāka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+