Mobilā versija
-2.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
24. oktobris, 2014
Drukāt

Sniegs atbalstu par slaucamām govīm un kazām, liellopiem un nokautām aitām

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Jaunajā tiešmaksājumu sistēmā no 2015. gada plānots ieviest četrus atbalsta veidus lauksaimniecības dzīvniekiem – par slaucamām govīm un kazām, kā arī nobarojamiem liellopiem un nokautām aitām, informē Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāve Dagnija Muceniece.

ZM akcentē, ka atbalstu lauksaimnieki varēs saņemt tikai par tiem dzīvniekiem, kuriem būs veiktas identifikācijas un reģistrācijas prasības. Proti, dzīvniekiem ir jābūt apzīmētiem ar krotālijām. Ja tās nozaudētas vai apzīmējums kļuvis nesalasāms, tad krotālija septiņu dienu laikā jāpasūta Lauksaimniecības datu centrā (LDC). Pēc dzīvnieku piedzimšanas vai, dzīvniekus ievedot saimniecībā no trešās valsts, tie jāapzīmē 20 dienu laikā (aitas – 30 dienu laikā). Savukārt dzīvnieku pārvietošanas gadījumā lauksaimniekiem septiņu dienu laikā ir jāiesniedz pārvietošanas deklarācija LDC.

Tā sauktais saistītais atbalsts par slaucamām govīm paredzēts saimniecībām, kas veic pārraudzību ganāmpulkā un kas gada laikā – no 1. oktobra līdz 30. septembrim – ir realizējušas pienu vismaz 25 tonnu apjomā. Atbalstu piešķirs par govi, kuras izslaukums attiecīgajā pārraudzības periodā ir bijis vismaz 5500 kilogrami vai bioloģiski turētai govij – vismaz 4500 kilogrami.

Atbalsts par slaucamām kazām paredzēts saimniecībām, kur kārtējā gada 15. maijā būs vismaz piecas slaucamas kazas. Atbalsts pienāksies par slaucamu kazu, ja tā ir piena šķirne vai krustojumā ar piena šķirni iegūta, vai ir kombinētas izmantošanas šķirne, un ja saimniecībā atradusies vismaz sešus mēnešus pēc kārtas.

Saimniecība varēs saņemt atbalstu arī par nobarojamiem liellopiem, ja tie būs gaļas šķirnes vai krustojumos ar gaļas šķirni iegūtas teles, vai jebkurš bullis un vērsis. Atbalsts pienāksies par vismaz 16 mēnešus vecu liellopu, kas saimniecībā turēts ne mazāk kā sešus mēnešus.

Savukārt atbalstu par aitām varēs saņemt lauksaimnieki, ja viņu ganāmpulkā kārtējā gada 15. maijā būs vismaz desmit aitu mātes. Atbalstu piešķirs par nokautu vai ārpus Latvijas izvestu aitu, ja tā ir bijusi gaļas šķirnes vai krustojumā ar gaļas šķirni iegūta. Atbalstu maksās par aitu, kas pirms kaušanas saimniecībā turēta vismaz trīs mēnešus un nav vecāka par gadu.

Atbalsta shēmas tiks ieviestas pēc Eiropas Komisijas atzinuma saņemšanas.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+