×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2013
Drukāt

Sniegs izraisa satiksmes haosu Eiropā

Foto - AFPFoto - AFP

Ceļu, gaisa un dzelzceļa satiksme lielākajā daļā Eiropas saskārās ar ievērojamiem traucējumiem, sniegputeņiem un stindzinoši aukstiem laikapstākļiem pārņemot kontinentu.

Lidostas saskārušās ar jo sevišķām problēmām, Eiropas trīs noslogotākajām lidostām atceļot lidojumus. Aviokompāniju pasažieri saskārušies ar ilgiem kavējumiem un satiksmes traucējumiem arī citās lidostās Vācijā, Britānijā un Francijā pēc plašas reisu atcelšanas svētdien.

Vairāk nekā viens no desmit lidojumiem ticis atcelts Londonas Hītrovas lidostā, bet 40 procenti reisu atcelti Parīzē un vairāk nekā ceturtdaļa Frankfurtē. Hītrovas lidosta sākotnēji bija nolēmusi samazināt lidojumu grafiku par desmit procentiem jeb 130 reisiem saistībā ar prognozēm par sliktu redzamību dienas gaitā, taču kopumā tikuši atcelti vairāk nekā 180 lidojumi. “Papildu reisi atcelti, jo vairākas lidostas citur Eiropā piedzīvo problēmas, ietekmējot arī mūs,” norādīja Hītrovas lidostas pārstāve, piebilstot, ka dienas gaitā varētu tikt atcelti vēl vairāki reisi. Tāpat lidojumi atcelti reģionālajās lidostās ziemeļu un centrālajā Anglijā pēc stipras snigšanas nakts laikā.

Ietekmēta arī dzelzceļu satiksme starp Britāniju un kontinentālo Eiropu, uzņēmumam “Eurostar” atceļot sešu vilcienu kustību no Londonas uz Briseli un Parīzi, ņemot vērā dzelzceļa ātruma ierobežojumus Francijas ziemeļos. Tikmēr Frankfurtes lidostā atceltas 325 lidmašīnu pacelšanās un nolaišanās, bet Minhenes lidostā atcelts aptuveni 161 reiss jeb vairāk nekā 15 procenti no kopējā reisu skaita. Savukārt Spānijā laikapstākļi ietekmējuši lidojumus uz Parīzi, Minheni un Frankfurti, liekot atcelt 16 reisus uz un no Barselonas.

Stindzinošs lietus un sniegs arī radījis nedrošus apstākļus uz dzelzceļiem un ceļiem, izraisot neskaitāmus negadījumus. Vācijas dienvidrietumos policija fiksējusi vairāk nekā 1000 ar laikapstākļiem saistītu negadījumu, bet ziemeļaustrumos netālu no Berlīnes satiksmei slēgts pat vesels lielceļa posms. Maskavā neraksturīgi stipra snigšana, kas radījusi gandrīz 50 centimetru biezu sniega segu, izraisījusi satiksmes sastrēgumus, taču nav ietekmējusi lidojumus lidostās, kas ir labi aprīkotas sniegputeņa gadījumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+