Pasaulē
Eiropa

Sniegs izraisa satiksmes haosu Parīzē, tiek slēgts Eifeļa tornis2

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Francijas ziemeļus otrdien piemeklēja spēcīgs sniegputenis, kas izraisīja satiksmes haosu Parīzē, un tā dēļ tūristiem tika slēgts Eifeļa tornis.

Meteoroloģiskais dienests “Meteo France” izplatīja brīdinājumu par sniegu un apledojumu uz ceļiem Parīzes reģionā. Ir gaidāms, ka šāds brīdinājums līdz trešdienas vidum būs spēkā pavisam 27 Francijas departamentos.

Nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ Parīzē otrdienas vakarā izveidojās autosatiksmes sastrēgumi, kuru kopējais garums pārsniedza 700 kilometrus, ziņoja vietējais informācijas dienests “Sytadin”.

Parīzes sabiedriskā transporta autobusu reisi otrdienas vakarā tika atcelti, informēja transporta pārvalde RATP. Transports skolēnu pārvadāšanai trešdien vairākos rajonos nekursēs.

“Meteo France” prognozēja, ka snigšana trešdienas naktī pastiprināsies un gaisa temperatūra pazemināsies līdz mīnus 10 grādiem pēc Celsija. Lielākajā daļā rajonu, kur izplatīts šī dienesta brīdinājums, uzsnigs piecus līdz 10 centimetrus biezs sniegs.

Sniegs Parīzē bija parādījies arī pirmdien, bet toreiz tas ātri nokusa.

Parīze šajā sezonā pirmoreiz pa īstam piedzīvo ziemu, aukstam gaisam no Skandināvijas saduroties ar gaisa masām no dienvidiem.

Francijas dzelzceļa operatorfirmai SNCF nācās palēnināt vilcienus vairākās ātrvilcienu TGV līnijās, un daudzviet Francijas ziemeļos dzelzceļa satiksme bija pārtraukta.

Francijā tiks atvērti vairāki tūkstoši ārkārtas patversmju, lai uzņemtu bezpajumtniekus, paziņoja Teritoriālās kohēzijas ministrija.

Parīzes reģionā tika aizliegts pārvietoties automašīnām, kuru svars pārsniedz 7,5 tonnas, un policija arī ieteica vietējiem iedzīvotājiem ierobežot braucienus ar auto.

Pirms šī aukstuma uzplūda Francijas ziemeļos vairākas nedēļas bija lietains laiks, kad vairākos rajonos izcēlās plūdi un ūdens līmenis Sēnas upē Parīzē pacēlās par vairāk nekā četriem metriem virs normālā.

LA.lv