Mobilā versija
+16.6°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
13. marts, 2015
Drukāt

Snigšanas rekords – 2,56 metri sniega 18 stundās

Foto - WikimediaFoto - Wikimedia

5. martā Kaprakotas ciemā, kalnos Itālijas vidienē, iespējams, sasniegts  snigšanas rekords pasaules mērogā – tiek ziņots, ka 18 stundās uzsnigusi 2,56 metrus bieza sniega sega. Lai šis rādījums kļūtu par oficiālu rekordu, tas jāizvērtē Pasaules meteoroloģijas organizācijai (PMO), un citu ekstrēmu dabas parādību atzīšana par rekordu ir prasījusi izpēti daudzu mēnešu garumā.

Snigšanas rekordus ir grūti izvērtēt, jo dažādās pasaules valstīs izmanto atšķirīgas mērījumu metodes, un iegūtie dati nereti ir kļūdaini. Veidojoties biezai sniega segai, tā zem sava svara saplok, tādēļ rādījumi var ievērojami atšķirties atkarībā no tā, vai sniegu mēra pēc snigšanas beigām vai arī ik pēc noteikta stundu skaita. Pašreizējais vispārēji atzītais stiprākās snigšanas rekords ir 230 centimetru 1927. gada 14. februārī Ibuki kalnā, Japānā.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+