×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Šnore: ĀM aktīvi lobēja migrantu uzņemšanu Latvijā (16)

Foto- LETAFoto- LETA

Edvīns Šnore

Ārlietu ministrija (ĀM) aktīvi lobēja migrantu uzņemšanu Latvijā un iestājās par to, ka šajā jautājumā jāklausa Eiropas Komisija (EK), šodien, runājot frakcijas vārdā, Saeimas ikgadējo ārpolitikas diskusiju laikā norādīja deputāts Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK).

Deputāts klātesošajiem politiķiem un vēstniekiem norādīja, ka šajā nemierīgajā laikā Latvijas paveiktajam ārpolitikā pievērsta pastiprināta uzmanība un daudzus satrauc notiekošais aiz robežām. Viņš arī pauda viedokli, ka iedzīvotāji sagaida, ka ārlietu resors spēs sagatavoties un reaģēt uz izaicinājumiem.

Tomēr, kā sacīja Šnore, 2014.gada ziņojumā ĀM ziņojums par Krieviju bijis pozitīvi optimistisks, no kura ievērojamus zaudējumus cieta Latvijas uzņēmēji, kuri bijuši optimisma iedvesmoti. Lai izvairītos no šāda veida kļūdām, deputāts ieteica valdībai un ĀM sniegt “pareizos signālus”, lai iedzīvotāji un uzņēmēji zinātu, kam gatavoties. “Ne vienmēr visu iespējams prognozēt, ne visu var teikt, bet tam, ko saka, jābūt pareizam, nevis maldinošam,” viņš sacīja.

Politiķis gan pauda atzinību par to, ka ārlietu ministra ziņojumā drošība ir iekļauta kā viena no galvenajām prioritātēm, norādot, ka jāturpina stiprināt Latvijas drošība, kā arī jāvairo NATO valstu militārā klātbūtne Latvijā, kā arī jāstiprina transatlantiskā saite.

Runājot par migrācijas jautājumu, Šnore uzsvēra, ka Rīgā pēc vairāku gadu pārtraukuma parādījušies plakāti, kuri pauž: “Nē, migrantiem!” Viņš arī atzina, ka tā ir ļoti jūtīga tēma pēc kolonizācijas viļņiem, kuri gāzās pāri Latvijai PSRS okupācijas laikā. Tāpat Šnore norādīja, ka ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) vēl salīdzinoši nesen paziņoja, ka 776 migranti, kuri jāuzņem Latvijai, valsti neapdraud. Tomēr pagājušajā nedēļā jau demisionējusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) Saeimā esot norādījusi, ka šo cilvēku uzņemšana radīs jaunus riskus un izaicinājumus Latvijas drošībai.

“Ja migrantu uzņemšana rada draudus Latvijai, kādēļ pieņēma lēmumu tos uzņemt?” vaicāja deputāts. “Jo ĀM to aktīvi lobēja, noraidot jebkādus nacionālās apvienības pretargumentus, kā arī iestājās par to, ka jāklausa EK,” viņš sacīja, piebilstot, ka EK priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera un Vācijas kancleres Angelas Merkeles piekoptā politika šajā jautājumā nav pareiza.

Deputāta ieskatā abu minēto amatpersonu politika nerisina migrācijas krīzi, bet gan to padziļina.

Kā ziņots, Saeimā šodien notiek ikgadējās ārpolitikas debates par paveikto un iecerēto valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. ŠNORE IR TUKŠ MULDETĀJS.vIŅŠ NEBALSOJA PAR BARIKAZU DALIBNIEKIEM, LATVIJAS VALSTS AIZSTAVJIEM.

 2. Vakar TV-1 raidījumā gan izskanēja , ka Kozlovskis faktiski ar savu balsojumu panācis daudzām ES dalībvalstīm nelabvēlīgu rezultātu – kāds tas ir tagad( tai skaitā pašai Latvijai)?!

 3. Katram uzņemtajam musulmaņu bēglim jāpaskaidro, ka Latvijas ārlietu ministrs ir pidars un ka viņu var satikt tur un tur.

 4. Ir vajadzīgs referendums. Āmen.

 5. Kā jau minēju, Ārlietu ministrijā pietiktu ar 3 darbiniekiem: Briseles komandu tulks, apkopēja, sargs-dežurants. Diemžēl no god. Ministra neesmu neko dzirdējis par Latvijas interesēm. Zīmīgs bija plakāts septembra mītiņā-”Rinkēvičs – EK pārstāvis Latvijā”.

  • Ar trim pietiktu,nu varbūt četriem.Ne velti viens deputāts,kuru 90% Saeimas nevar ciest,uzdeva ministram jautājumu,vai kungs R.zin,kuru valsti viņš pārstāv.Kā pa miglu mūsu dzīve iet,kā pa miglu…..

 6. Ja viņi nevar šeit patstāvīgi izdzīvot, tas nav valstij izdevīgi.
  Ar šo vajadzētu pietikt lai nokratītu no skausta šitos te, nu, kā bija…

 7. Ja tas tā ir, tad Rinkēvičam ir jādemisionē. Atceros, ka vēl nesen no amata izēda Jaunzemi-Grendi, par to, ka viņa amata uzdevumā bija aizbraukusi uz Austrālijas latviešu “Kultūras dienām”. Tad nu baigais grēks! Rinkēvičs, turpretīm, strādā pret Latvijas interesēm. Viņš būtu ne tikai atlaižams no darba, bet arī sodams.

 8. … Absoluta patiesiba … AM pumpe migrantus Bezabrenei … tapat ka IeM sakuma … !

  … Kam ir vajadzigi sadi ministri … !

 9. Rinkevičs baidās par savu karjeru Latvijā un cer uzkalpoties līdz Briselei. Vēsture atkārtojas: Munters, .., nodeva Latviju austrumiem, tagad rietumu “demokrātiem”. ES par ārlietām atbild komuniste Mogerini, tautu un kultūru iznīcināšana turpinās.

 10. Rinkeviča vadītā ministrija tiešām citu neko nedara kā apkalpo Junkeru un Merkeli. Vai tāds ārlietu ministrs mums ir vajadzīgs?

 11. Rinkēvičs nereaģēja uz Ķelnes notikumiem, liekot saprast, ka tas ir pieļaujams un nav nekas nosodāms.

  • Vai varētu būt, ka musulmaņi un homoseksuāli vīrieši pret sievietēm izturas kā pret zemāku šķiru?? Ja tā. tad jau homoseskuālists neredzēs neko nosodāmu Ķelnes notikumos.

 12. Pa katru bēgli kas Latvijā ienāks ĀM labi saņems no eiropas savienības

 13. ĀM ir tikai daļa no velkomistu sērgas…

Draugiem Facebook Twitter Google+