×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
14. jūnijs, 2017
Drukāt

Šnori brīdina par izteikumiem par krieviem un uti (30)

Foto-LETAFoto-LETA

Edvīns Šnore.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums uzskata, ka deputāts Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK) pārkāpis deputātu ētikas kodeksu, savā rakstā spriedelējot par krieviem un uti.

Komisijas vairākums uzskatīja, ka Šnore pārkāpis ētikas kodeksa punktu, kurā norādīts, ka parlamentārietis publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus. Tāpat deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.
Deputāti vienojās piemērot Šnorem pašu vieglāko sodu – izteikt mutvārdu brīdinājumu.

Šnores rakstā nacionālās apvienības izdevumā “Nacionālās ziņas” 2017.gada maijā pausts:
“Daudzas no okupācijas sekām ir pārvarētas, taču krieviskā vide vēl arvien ir Latvijas realitāte. Kā savulaik teica sabiedrisko lietu ministrs Alfrēds Bērziņš, ja vienreiz ielaidīs krievu uti kažokā, ārā to dabūt būs grūti. Patiešām, redzam, ka PSRS laika krievvalodīgie iebraucēji lai arī pastāvīgi gāna un sunī Latviju, prom nebrauc. Vismaz ne tādā apjomā, kā latvieši to vēlētos”.

Deputāti Jānis Ādamsons (S) un Igors Pimenovs (S) uzskata, ka šajā rakstā ir neētiski, līdzpilsoņus aizvainojoši, uz ksenofobiju un nacionālā, etniskā naida izraisīšanu vērsti apgalvojumi, kā arī provokatīvi citāti. Deputāti uzskata, ka Šnores izteikumi ir pretrunā gan ar Satversmi, gan deputātu Ētikas kodeksu, tāpēc aicināja komisiju izvērtēt šo situāciju.
Šnore šodien komisijas sēdē sacīja, ka nevajag nevajag aiztaisīt acis uz raksta būtību, jo tā ir saistīta ar okupācijas seku novēršanu. Viņš nepiekrita pārmetumiem, norādot uz neprecīzu raksta interpretāciju, un uzsvēra, ka šo citātu minējuši un citējuši vairāki vēsturnieki. Arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka laikā, kopš strādā Ētikas komisijā, nebija redzējis iesniegumu ar tik vāju argumentāciju. Viņš arī uzsvēra, ka deputātu nevar saukt pie atbildības par viņa atšķirīgo viedokli.

Ētikas komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S) šo gadījumu salīdzināja ar lietu, kad komisija 2013.gadā lēma piespriest visbargāko iespējamo sodu toreizējām parlamentārietim Nikolajam Kabanovam (S) saistībā ar viņa pausto viedokli pēc XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem. Orlovs aģentūrai LETA sacīja, ka toreiz Kabanovs norādījis, ka viņš šo rakstu publicējis kā žurnālists, savukārt Šnore aizbildinoties ar to, ka ir vēsturnieks.

Deputāts Ivars Brīvers (LRA) mudināja deputātus aiziet uz kapelu, lai piedotu aizvainojumus un grēkus. Pēc komisijas sēdes deputātu atsaucību šis priekšlikums gan neguva. Pimenovs skaidroja, ka viņam personīgi aizvainojuma nav, bet aizvainoti ir viņa vēlētāji.

Iepriekš arī vairāki “Vienotības” deputāti vērsās ar atklāto vēstuli pie VL-TB/LNNK vadības saistībā ar Šnores izteikumiem. Šos izteikumus vērtēšot arī Drošības policija, kur vērsās prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Ai jūs bērneļi… tas viss dakterējās ar vienu izmēru … 7.62

 2. un izteikumus AnnaLīzēja pilsoņi, kuru faktiski vienīgajā valodā nav ne nenoteikto, ne noteikto galotņu, ne arī artikulu un kurā nav arī salikto laiku! ē†ikas komisija, kuras priekšsēdis rekā runā: “noklausot audio ierakstu, pēc stundām jus paņemat vardu un runajat … pēc stundas, kad bija uzsakta komisija, jus paņemāt vardu un runajat, bet šeit iesniegumā jus rakstiet (analфāvits, stāstījuma izteiksmi no pavēles izteiksmes neatskir!), ka Ringolds Balodis man nedeva vardu (āmurs, ne viņam nedeva, Kaimiņš par sevi raksta, viņam nedeva, tiešo runu no netiešās jāatdala!), sēde notika divas ar pusu stundas …”! 😀
  “man i čēsmit seš gad, … brīvā laikajā es skatijos makslas filmu “Ilgs ceļš kāps” … vot tieši tad es sapratu, … galvenais varonis, viņš arī uzņemts dienēt … skrien pie mīļākais un tiek redzama luterāna baznīca, … ko nozīmē priekš manīm Jēkabpils! vot katras mana vecuma cilvēks …, man bija radās sajūta, viens valsts, … priekš latviešiem, ko nozime viņa dzimtenēm, …91. gadā sākas ātmoda, ja, … biju viens no tiem cilvēkiem, kuri nebaidijas un aizeja uz Zaķusalā uz telecentru, tad, kad atmaitas aizsargi domaja, ka var būt uzbrukums no omoniešiem, …, no viņiem nekad nebija nekadas broblemas nebija, … uz jautājuma, kas jūs esat, es vienmēr atbildēja – žurnaļistka daudz neatpaliek, “ka” vietā saka “kad”. teiksim tā, no tā, ka es vairs nepraktizeju, dzimis mana meita … jābūt jaunai asinij, jaunam vilnim, … esmu nodokļu maksātāj, … es ne gaida, tad ka viņiem pilsonību atnes un un un un pateiks “nu kļuvi par latvijas pilsoni!”, … es vienkārši nokārtoja visus tos ekzamenus … pārgāja visu to proceduru …” 😀

 3. Aicinu latviešus ignorēt komentārus krievu valodā – neļaujieties provokācijām un netērējiet savu enerģiju un laiku, lai kaut ko mēģinātu skaidrot visādiem grafistiem un tamlīdzīgiem gara nabadziņiem. Viņi nav mūsu uzmanības vērti.

 4. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Šnore ir kritis gļēvlatviešu un krievvalodīgo Saeimas deputātu nežēlastībā par to, ka citējis Latvijas ārlietu ministra izteicienu par krievu uti 1939. gadā, kad Latvijai draudēja krievu okupācija. Ne ministra teiktajā, ne Šnores citējumā nebija runas par krievu tautu kā etnisku kopumu, bet par krievu uti, kas ielien svešā kažokā ar ļauniem nodomiem. Tās ir bezgala atšķirīgas lietas.
  Es atļaušos citēt dažus pašas krievu tautas ievērojamu pārstāvju izteikumus par savu tautu (ne uti). Ar dziļām bažām, bet tomēr ceru, ka par pašu krievu izteicieniem man nacionālista vai fašista birku nepiešūs.
  Pjotrs Čaadajevs – Krievijas politiķis, militārists, tuvs Puškina draugs:
  “Mēs, krievi, esam unikāla tauta. Mēs itkā nepiederam pie cilvēces, bet pastāvam tikai tādēļ, lai sniegtu cilvēcei šausmīgas mācības.”
  M. Gorkijs:
  “Es neesmu lepns, ka esmu krievs, tāds vienkārši ir mans eksistences stāvoklis. Un kad es domāju par mūsu vēstures skaistumu ilgi pirms nolādētajiem mongoļiem un ilgi pirms nolādētās Maskavas, kura ir vēl lielāks kauns par mongoļiem, es bezcerībā gribu nokrist zemē, tikai iedomājoties vien, ko mēs krievi esam izdarījuši..”
  A.K. Tolstojs:
  “Nevis nācija, bet mežoņi un izdzimteņi.”
  V. Rozanovs:
  “Tā ir nācija, kas ložņā pa visu Eiropu meklējot lietas, ko sabojāt un izpostīt tikai tīras izklaides pēc..”
  F. Dostojevskis:
  “Ubagu un zagļu nācija.”
  S. Roždestvenskis:
  “Sātaniska nācija.”
  Z. Gippus:
  “Aitu bars mēs, stulbas cūkas, mežonīga slepkavu orda.”
  M. Bulgakovs:
  “No patriotiska mīta krievu tauta ir kļuvusi par drausmīgu realitāti.”
  Ļ. Trockis:
  „Valsts Krievijā vienmēr ir uzvedusies kā okupācijas armija.”
  Hercens: Krievi, kā čigāni, kam vieglāk pārcelties un citu vietu, nekā iekārtot to, kur viņi jau atrodas. Krievijas armija ir deklasētu elementu izsūtīšanas vieta. Cēla III Romu, nonāca III pasaulē.

  • Похвален ваш интерес к русской культуре. Но, во первых, все эти слова сказаны классиками русской культуры, им можно. А ваш Шноре отнюдь не классик, а просто мудак. А во вторых, их слова вырваны из контекста. Об этом всегда забывают сказать, но именно контекст играет здесь огромную роль. Никто ведь не углублятся в то, где, когда, по какому поводу и в какой связи были написаны – сказаны эти слова. И совершенно напрасно.
   Ещё раз, ваш депутатик и близко не похож на классика русской культуры, как и вообще, не выглядит культурным человеком. Его высказывания оскорбительны и требуют осуждения, а не молчаливого одобрения со стороны других политиков!

   • šovinistam grafistam Atbildēt

    kad tev,stulbeni,pieleks,ka tas jau nav Šnores teiktais,tas ir citāts-tāpat kā tavi klasiķi-no 1939.gada Latvijas ārlietu ministra teiktā.Diemžēl viņa tolaik teiktais ir piepildījies ar uzviju,spilgts piemērs tam esi tu,grafist,bet tā jau nav Šnores vaina.

    • Это я шовинист и дурак?! А кто тогда вы сами и предыдущий комментатор? Ангелы мира, образцы толерантного отношения к другим людям?! Да ничуть!!! И вы, и ваш депутатик – это образцовые распространители русофобства и национальной нетерпимости! А уж депутат за свои слова должен тем более нести двойную ответственность, на то он и депутат. А то, что позволяет себе говорить этот ваш «шнурок» в адресс русского народа, ниже всяческой культуры и всяких приличий! И первую очередь он унижает даже не нас. Он «опускает» всю культуры латышского народа и наносит огромный вред именно вам самим!

     • kaut kādu palīglīdzekli un noskaidro,ko nozīmē vārds CITĀTS,citādi tava putrošanās ap Šnores teikto un citēto ja sāk atgādināt šizofrēniju.Un vēl plāties,ka zinot latviešu valodu.

 5. Mēs sitīsim tos utainos, pēc tam tos zili pelēkos. Dziesmas citāts. Un visādi lindermaņi, lai savu degunteli sprauž citur….

 6. ar tevi calit cauri ir vieglas smiltis

 7. Visus, kas balsoja par šo aizrādījumu, vajag fiksēt. Kad padzīsim šo kangaru varu, tāda informācija noderēs.
  Ja pirms kara tos krievus varēja tēlaini salīdzināt ar urīnu kažokā, tad pēc genocīda noziegumiem pret latviešu tautu noziedznieki ir jāsavāc un jātiesā.

 8. Sūda zampoļits ādamsons arī iekvekšķējās.
  Par to Pindacīšu un utainajiem es nebrīnos.

 9. E.Šnore ir ļoti inteliģents cilvēks un nevajag viņu nozākāt.

 10. Этот грёбаный депутатик будет прекрасно смотреться на фонарном столбе, вместе со всеми своими блохами. Он таки довякается когда-нибудь…

 11. …es jūs piespiedīšu mīlēt okupantus !… :–)
  ( !!! Nejaukt ar politiskajiem bēgļiem !!! )

  • Bet par ļaunu nenāktu. Lai cauru dienu daudzudss naidpilnus komentārus rakstītu, jābūt ļoti nelaimīgam un vientuļam,cilvēkam.

 12. Dikti gribētos redzēt to Kremļa pakalpiņu vārdus kuri balsoja par šo LR Saeimu un latviešu tautu apkaunojošo priekšlikumu. Šnore ir viens no tiem retajiem deputātiem kurš tiešām mēģina kaut ko darīt latviešu labā.

 13. Politkorektas diskusijas ,pareizi fomulejot vesturisku un aktualu faktu viltosana ir jaizbeidz.Ir pedejais bridis Latvijai palikt par Tiesisku valsti kura tiek ieveroti un izpilditi LR Kriminallikumi un Starptautiskie likumi,okupacijas seku likvidesanu ieskaitot.Nekavejoties nodot tiesa visas kremla cekistu politiskas apvienibas un vinu piekritejus par vinu noziegumiem pret Latvijas Valsti un tautu.
  Edvinu Snori par ES un NATO Valsts Latvijas Prezidentu !

 14. Atkal kaut kāds komentārs bulgāru vai varbūt baltkrievu valodā!

 15. Deputāti ievēlēti, lai risinātu problēmas, un asākā no visām ir okupācijas sekas – nenormāli liels nelojālu civilokupantu skaits. Nemaz nepieminot, ko tas nodara valsts ekanomikai ( padomājiet, kādēļ, ja ne etnisko īpatnību dēļ, Krievija ar visām dabas bagātībām vienmēr bijusi atpalikusi tumša zeme, bet kad visi eksperti, valstu politiķi un militāristi norāda uz Rīgu un Narvu kā punktiem, kur var sagaidīt otru Donbasu, Saeima klapē ar ausīm un nodarbojas rīkojot stulbas komisiju tiesas, par ko šitie “tiesneši”vēl saņem papildus apmaksu (medmāsiņām gan neiznāk).

 16. Interfrontieši izskata jautājumu par Tautfrontieti un izsaka aizrādījumu. Un tas notiek 26 gadus pēc formālas neatkarības atgūšanas!

 17. Zhopolazi uzdarbojās, tas orlovs būtu labāk gājis kādos kursos atsvaidzināt savas dzimtās karēļu valodas zināšanas nevis turējis kreņķi par sovokiem !

 18. Pievērsīsim uzmanību,ka Orlovs un viņa līdzskrējēji šo apkaunojošo balsošanu sarīkoja tieši sēru dienā.Dienā, kad okupanti izrāva no mājām un aizveda uz Sibīriju latviešus.

Draugiem Facebook Twitter Google+