×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2013
Drukāt

Snoudens cer uz Krieviju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bijušais ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) līdzstrādnieks Edvards Snoudens, kurš atklātībai nodeva ziņas par izlūkdienesta tīmekļa izspiegošanas programmām, Maskavas lidostā tiekoties ar cilvēktiesību aktīvistiem, paziņoja, ka tomēr vēlas lūgt patvērumu Krievijā, jo nekur citur viņš nevar nokļūt.

 

Kā stāstījusi organizācijas “Human Rights Watch” pārstāve Tatjana Lokšina, Snoudens tikšanās dalībniekiem sacījis, ka “vēlas palikt šeit”. Cilvēki, kas Šeremetjevas lidostā tikās ar Snoudenu, arī starptautisko cilvēktiesību aizsardzības organizāciju pārstāvji, apliecināja, ka bijušais CIP līdzstrādnieks solījis, ka nekaitēs Savienotajām Valstīm. Pēc visa spriežot, šis solījums bijusi reakcija uz Kremļa prasību, lai viņš beidz nopludināt kaitējošu informāciju par ASV spiegošanas programmu. Kremlis atkārtoti paziņojis, ka Snoudens var palikt Krievijā, ja vien pārstās izplatīt informāciju, kas kaitē ASV. Ietekmīgais Krievijas parlamenta apakšnama jeb Valsts domes priekšsēdētājs Sergejs Nariškins valsts televīzijai sacīja, ka Krievijai vajadzētu piešķirt Snoudenam patvērumu. Bijušo CIP darbinieku viņš nodēvēja par “cilvēktiesību aizstāvi”.

Jāatzīmē, ka nedēļas nogalē situāciju ap Snoudenu telefonsarunā pārrunājuši arī ASV un Krievijas prezidenti Baraks Obama un Vladimirs Putins. Domājams, ka, saņēmis politisko patvērumu Krievijā, Snoudens varētu tālāk meklēt iespējas izceļošanai uz kādu Latīņamerikas valsti.

Tiesa, ASV Baltā nama preses sekretārs Džejs Kārnijs aicināja Maskavu nepiešķirt Snoudenam “propagandas platformu”.

Tikmēr žurnālists Glens Grīnvalds, kurš pirmais Birtānijas laikrakstā “The Guardian” publicēja Snoudena iegūtos datus, intervijā Argentīnas izdevumam “La Nacion” sacīja, ka Snoudens, publiskojot ziņas par ASV izlūkdienestu darbībām, tikai vēlējies vērst cilvēku uzmanību uz to, ka informācija, ko viņi uzskata par privātu, tāda nemaz nav. “Snoudenam ir pietiekami informācijas, lai nekavējoties ASV valdībai nodarītu tādu kaitējumu, kādu nekad Savienoto Valstu vēsturē tai neviens nav spējis nodarīt,” norādījis žurnālists, uzsverot, ka tas nav Snoudena mērķis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+