×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Snoudens gribētu patverties ES (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV izlūkdienestu bijušais darbinieks Edvards Snoudens paziņojis, ka gribētu lūgt politisko patvērumu Eiropas Savienībā.

Interneta vietne “EUObserver.com” raksta, ka pirms šonedēļ gaidāmajām Eiropas Parlamenta debatēm par izlūkdienestu darba metodēm Snoudens nosūtījis vēstules vairākiem Eiropas Parlamenta deputātiem. Tajās viņš norāda, ka grib saņemt politisko aizsardzību ES. “Es patiešām meklēju patvērumu ES. Taču vispirms es gribētu sagaidīt pozitīvu atbildi no dažām ES dalībvalstīm, pie kurām esmu vērsies ar šādu lūgumu. Es saprotu, ka tas prasītu ārkārtīgu politisko drosmi,” teikts Snoudena izplatītajā paziņojumā.

Snoudens, kuru ASV vēlas tiesāt par valsts īpašumu zādzību un ar nacionālo aizsardzību saistītas informācijas izpaušanu, šobrīd atrodas Krievijā. 30 gadus vecajam Snoudenam par viņam izvirzītajām apsūdzībām ASV var piespriest pat mūža ieslodzījumu. Izplatītajā paziņojumā izlūkdienestu bijušais darbinieks norāda, ka pirms slepenās informācijas nodošanas starptautiskajiem medijiem viņš arī saviem tiešajiem priekšniekiem norādījis uz to, ka izlūkprogrammas var būt pretlikumīgas. Taču Snoudena bažām neesot sekojusi reakcija.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tu, mans mīļais čipendeil…. nācpie manis klētiņā…

  2. Viņam būtu jāvēršas pie saviem tautiešiem, lai tie rīko piketus viņa atbalstam.

  3. Bail dabūt kādu neārstējamu kaiti pēc tējas dzeršanas? Janukovičš jau dabuja…( pēc mongoļu parašām nodevēji ir vajadzīgi nodevībai un tad vairs nē – var nodot arī jauno saimniekup). Tas pats arī lasāms Latvijas politikiem… – tad Kremļa tēja…

Draugiem Facebook Twitter Google+