×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Snoudens publicē “Patiesības manifestu” (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sistemātiska spiegošana, ko veic dažādu valstu izlūkdienesti, apdraud ne vien privātās dzīves neaizskaramību, bet arī vārda brīvību un atvērtas sabiedrības pastāvēšanu, paziņojis bijušais ASV izlūkdienestu darbinieks Edvards Snoudens.

“Spiegošana ir globāla problēma, kas prasa globālu risinājumu,” teikts viņa “Patiesības manifestā”, kas publicēts žurnālā “Der Spiegel”. Kā uzskata Snoudens, pašreizējās debates par masveida spiegošanu daudzās valstīs apliecina, ka viņa veiktie atmaskojumi var tuvināt pārmaiņas pasaulē. “Politika nedrīkst būt atkarīga no spiegošanas tehnoloģijām,” viņš uzsver. “Pilsoņiem ir jācīnās pret to, ka tiek slāpēta informācija par visai sabiedrībai svarīgām lietām. Katrs, kas stāsta patiesību, nebūt nav noziedznieks. Mums ir morāls pienākums gādāt, lai mūsu likumi un vērtības iegrožo spiegošanas programmas un aizstāv cilvēktiesības,” norādījis Snoudens.

Britu laikraksts “The Guardian”, atsaucoties uz dokumentiem, kas iegūti no Snoudena, paziņojis, ka Rietumeiropas valstu izlūkdienesti kopīgi veic masveida interneta un telefonsarunu uzraudzību, kas līdzinās ASV izlūkdienestu elektroniskās spiegošanas programmām, kuras tik asi nosodījušas Eiropas valdības.

Pagājušajā nedēļā Maskavā ar Snoudenu tikās Vācijas Bundestāga deputāts Hanss Štrēbele, kurš pārstāv “zaļos”. Pēc deputāta teiktā, Snoudens ir gatavs liecināt gan ASV Kongresam, gan Vācijas prokuratūrai un parlamentam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Redz ko – vienam cilvēkam būs izdevies mainīt puspasaules domāšanu ar savu uzdrīkstēšanos runāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+