×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Šo Pļavniekkalna skolas ēku plānots nojaukt, vecāki protestē (3)

Foto no Ķekavas novada domesFoto no Ķekavas novada domes

Katlakalna iedzīvotāji ceturtdien piketēs pret Pļavniekkalna skolas nojaukšanu, par ko plānots balsojums Ķekavas novada domē.

Pļavniekkalna skolas padomes priekšsēdētājs Neils Kalniņš uzsver, ka par skolas ēkas nojaukšanu tiks lemts pretēji sabiedriskās apspriešanas rezultātiem.

“Ķekavas novada domes deputāti pretēji sabiedriedriskās apspriešanas rezultātiem, novada iedzīvotāju viedoklim un domes darbinieku ieteikumiem plāno lemt par Pļavniekkalna skolas rekonstrukciju, to pilnībā nojaucot. Tādēļ Pļavniekkalnas sākumskolas padome, kopā ar novada iedzīvotājiem rīkos piketu pret skolas rekonstrukciju pilnībā nojaucot skolas ēku,” vēsta Kalniņš.

2014.gadā tika rīkots metu konkurss par skolas ēkas renovāciju. Tika saņemti četri projekti, no kuriem trīs paredzēja esošo ēku nojaukt un uzbūvēt jaunu. Par uzvarētāju tika atzīts projekts, kas paredzēja skolas ēkas nojaukšanu. Sabiedriskajā apspriešanā tas neguva atbalstu un izveidota jauna darba grupa ar visām iesaistītajām pusēm. Galarezultātā balsojumam ceturtdien domes sēdē būs projekts, kas paredz ēku nojaukt un tajā pašā vietā būvēt skolas ēku.

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Andis Damlics notiekošo uzskata par pārspīlētām emocijām.

“Manā un skolas rekonstrukcijas atbalstošo domes deputātu virzienā ir raidīti pārmetumi par vecāku viedokļa neuzklausīšanu un neracionālu līdzekļu izlietojumu, norādot, ka daudz lielāka skola ar vismaz 500 vietām esot jābūvē citā vietā, kur koncentrējas privātmāju apbūve, nav atbilstoša piebraucamo ceļu infrastruktūras un sabiedriskas ēkas būvniecībai pilnīgi neatbilstoši ģeoloģiskie apstākļi. Vēlos arī atgādināt, ka šajā zemes gabalā blakus jaunuzceltajam bērnudārzam vietējiem iedzīvotājiem tika apsolīta sporta un atpūtas laukuma izveide. Mūsu ieskatā šāds piedāvājums ir neracionāls un ekonomiski nepamatots, jo papildus minētajiem apstākļiem, ko nenogurstoši esam skaidrojuši vecākiem, ir jāsaprot, ka šādu skolu piepildīt ar skolniekiem tuvākajā laikā nemaz nebūs iespējams. Savukārt pēc Pļavniekkalna sākumskolas rekonstrukcijas, skolas audzēkņiem pēc nepieciešamības būs iespējas izmantot turpat blakus esošo pašvaldības izglītības un kultūras iestāžu infrastruktūru. Diemžēl racionāls dialogs ar vecāku intereses pārstāvošas organizācijas vadītāju nav bijis iespējams, jo diskusija nevar notikt, ja tavus argumentus ignorē,” viņš komentē situāciju.

Izskan arī viedoklis, ka notiekošais ir saistāms ar pašvaldību vēlēšanu tuvumu un sākusies cīņa par vēlētāju balsīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Nost zaglīgās rokas no skolas! Atbildēt

  IDIOTU valsti tā …nojaukšana jau 26 gadus vislabāk padodas …Tūdaliņi amatos ir par DEBĪLU, lai spētu cienītu Latvijas un skolas vēsturi.
  au otro gadu simteni Daugavas krastā, starp Rīgu un Ķekavu, atrodas Pļavniekkalna sākumskola. Katlakalna pagasta Pļavniekkalna pamatskola atvērta 1869. gadā Pļavniekkalna muitas namā. Skolas atvēršanu organizēja Rīgas pilsētas dome un mācītājs Krogers. Šajā laikā skolas nosaukum bija „Katlakalna Pļavniekkalna skola”.
  Tagadējā skolas ēka celta 1909. – 1910. gados apmēram 10m attālumā no vecās skolas. Šī skola celta par Katlakalna saimnieku un Rīgas pilsētas muižu valdes līdzekļiem.
  .Neviens šodienas dzērāja izļurkāts vanckars, kurš IZLIEKAS par tautas kungu, NAV šo skolu cēlis! MĒRGLI, nost savas ZAGLĪGĀS rokas no skolas!

 2. Kekava varas patvala laikam ir tradicionala jau no pirmsakumiem. It ka mainas vadibas, bet stils paliek. Laikam jau to pasu parstavji vien rote.
  Ari sis gadijums, lai ka neattaisnotos ta lobetajs, smird pa gabalu. Te nav jabut pat izcilai attapibai, lai nepamanitu, ka kaut kas “nelimejas”. Ja vajag jaunu skolu, kur problema, buvejiet. Bet kapec vel jajauc nost veca, kura ari ir izmantojama, vai nu ka nakamas papildinajums, vai vel vietas tam jau neracionali uzbuvetajam bernudarzam. Pie tam, cik var saprast, tad ta jau projekteta ari nenosegs vajadzibas, bet bus tikai knapi lielaka. Ta ka diez vai tas ir rupes par iedzivotajiem, un kur nu vel sakariga budzeta naudas izlietosana.

 3. Delfos aculieciniekā ir izskaidrojums – domes priekšsēdētājam iznāks izdevīgi pārdot zemes gabalu. Un vēl viņš esot draudējis atlaist visu skolas personālu, ja vecāku protesti netiks izbeigti. Bez tam pēc skolas nojaukšanas bērniem līdz jaunas skolas uzcelšanai būs jāmācās kādā citā skolā OTRAJĀ maiņā, kas daudzās ģimenēs radīs grūti pārvaramas neērtības. Ja skolu celtu citā vietā /un tāda ir blakus jaunajam bērnudārzam/, tad bērni celtniecības laikā varētu mācīties vēl vecajā skolā. Un vēl – par iedzīvotāju sastāva aprēķiniem. Kāpēc tad jaunuzceltais bērnudārzs ir tik mazs? Apkaimes bērniem vietu nepietiek. Un tāpat nepietiks vietas arī Damlica lobētajā skoliņā. Aicinu deputātiem nepakļauties Damlica savtīgajiem plāniem. Atcerieties, ka drīz vēlēšanas – par jums nebalsos!

Draugiem Facebook Twitter Google+