×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
20. februāris, 2017
Drukāt

Šo savu “mīluli” saimnieks veda pastaigā tikai reizi nedēļā (6)

Smagos apstākļos turētais suns. Foto - RPPSmagos apstākļos turētais suns. Foto - RPP

19.februāra pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policija devās uz izsaukumu Vecmīlgrāvī, kur saņemta informācija no kaimiņiem par kādu vīrieti, kurš savu suni neved ārā nokārtot dabiskās vajadzības.

Ierodoties notikuma vietā, sastapts izsaucējs, kurš paskaidroja, ka izsaukuma dienā kaimiņš vedis savu suni ārā, taču dzīvnieks, nespēdams noturēties, nokārtojis dabiskās vajadzības kāpņu telpā. Tāpat izsaucējs skaidroja, ka vairākkārtīgi dzirdējis suņa gaudošanu un smilkstus, skaidrojot, ka, iespējams, vīrietis savu suni arī sit.

Policisti devās uz norādīto dzīvokli, kur tā īpašnieks ilgstoši neatvēra durvis, taču pēc mirkļa tomēr iznāca ārā no dzīvokļa. No vīrieša bija jūtama spēcīga alkohola smaka. Persona kategoriski noliedza, ka viņa suns nokārtojis dabiskās vajadzības kāpņu telpā, taču apstiprināja kaimiņa aizdomas par to, ka suns netiekot vests pastaigās.

Vīrietis atzina, ka suni vedis ārā tikai vienreiz nedēļā, skaidrojot, ka viņam neesot laika suni izvest pastaigās un viņam mājdzīvnieks vispār neesot vajadzīgs.

Sarunas laikā pie vīrieša pieskrēja vidēja auguma suns. Apskatot dzīvnieku, miesas bojājumi tam netika konstatēti. Mājdzīvnieks izskatījās barots.

Par konstatēto uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku. Lietas materiāli nosūti Pārtikas un veterinārajam dienestam izvērtēšanai.

Policija atgādina, ka suņi, kuri ir vecāki par trim mēnešiem jāved pastaigās vismaz divas reizes dienā pa 30 minūtēm. Par labturības noteikumu pārkāpumiem un cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 7 līdz 350 eiro, konfiscējot dzīvniekus vai bez tās.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kad es vairākkārt sūdzējos savas pilsētas pašvaldības policijai par to, ka vairākās apkārtējās mājās suņi nepārtraukti rej, turklāt ne tikai dienā, bet arī naktīs, policija tiešā tekstā pateica, ka es viņus traucējot ar sīkumiem, jo viņi izmeklējot nopietnus nodarījumus. Tad laikam šie ir tie nopietnie nodarījumi, kurus viņi izmeklē. Secinu, ka šajā valstī suņu vajadzības ir svarīgākas par cilvēktiesībām. Nu tad es gribētu teikt, lai šo valsti ar tās aparātu uztur suņi, kuru vajadzības policijai ir laika nodrošināt, bet nav laika novērst nopietnus traucējumus cilvēka tiesībām uz klusumu, kas izriet gan no tiesībām uz privāto dzīvi, gan no tiesībām uz īpašumu.

  • Tieši tā:šis ir ļoyi nopietns nodarījums.Un žēl,ka iesniegts tikai kārtējai izvērtēšanai.Savām tiesībām klāt līdzīgi domājošiem,lai sāktu saprast ko vairāk par savu ūbersvarīgo personu,šķiet,jānovēl līdzīgas šī un citu dzīvnieku pieredzes.Pieļauju,nedēļu netiekot pa lielajām un saņemot fizisku u.c.veida sodus,sāktu domāt vitā virzienā..Liels paldies stulbeņa kaimiņiem,kuriem nebija vienalga!

  • Redziet,cienītais,arī suņiem ir tiesības.Tās gan jānodrošina cilvēkam.
   Tātad?Tātad jānovēl sevišķi neizprotošiem nedēļu netikt ‘pa lielajam’,par vēlmi uz tiem saņemt sodus un tad..,tad jau arī nav tālu līdz citādai izpratnei.Varbūt.

   • Nē, suņiem nav tiesību, tikai vajadzības. Tiesības ir tikai cilvēkiem, bet suņi ir lietas, nevis cilvēki. Var jau būt, ka cilvēkam (sabiedrībai, valstij) ir jānodrošina lopiņa vajadzības, bet tikai pēc tam, kad sabiedrība, valsts ir nodrošinājusi cilvēktiesības. Mums te viss ir otrādi – suņi rij vistas fileju pa vairākiem kg dienā (tā vismaz vēsta tās perversās patversmes), bet bērni mirst badā, jo policija brauc skatīties, kāpēc kaķis ņaud, bet neliekas zinis par bērniem, kas raud līdzās saviem mirušajiem vecākiem. Tik tālu nu esam ar to lopu mīlestību.

    • Sūdīgi vecāki,ja tā
     Forša patversme,ja tā
     Pirmajiem jāpamācās no otrajiem.
     Jums:tieši šādu valdību ar visu izrietošo esat pelnījis
     Varbūt sapratīsiet,ka bez Maslova piramīdas cilvēkā vajadzētu būt vēl kaut kādām vērtībām

Draugiem Facebook Twitter Google+