×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Šo trešdien “Mansardā” – “Barontēva vakars” (1)

Ekrānšāviņš no "Telefilma - Rīga" filmas "Krišjanis Barons".Ekrānšāviņš no "Telefilma - Rīga" filmas "Krišjanis Barons".

Trešdien, 18. februārī plkst. 18 filmu seansā “NicePlace” Mansardā notiks “Barontēva vakars”, vēsta rīkotāji.

Seanss būs kā liecība par to, ka Dainu tēva hrestomātiskā biogrāfija un viņa 150. jubilejas tuvošanās 80. gadu vidū kļuva par legālu iemeslu latviešu tautas pašapziņas modināšanai, ļaujot skaļi runāt par latviešu folkloras bagātībām un tādējādi bruģējot ceļu Atmodai.

Seansa garums 66 min, ievadvārdus sacīs LU Literatūras, mākslas un folkloras institūta Latviešu folkloras krātuves nodaļas vadītāja, pētniece Rita Treija.

Par Dainu tēvu 1984. gadā uzņemtas divas filmas: “Krišjānis Barons” (1984, “Telefilma-Rīga”, scenārija autors un režisors Rodrigo Rikards, operators Sergejs Maksimovs, filmā piedalās aktieris Ints Burāns, 45 min) un “Krišjānis Barons” (1984, scenārija autors Knuts Skujenieks, režisors un operators Andris Slapiņš, komponists Pēteris Vasks, 21 min).

Ieeja seansos bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Ari pec tik daudzu sodienas svesnieku, sakot no indiesa valodnieka un kulturpetnieka Caterdzi novertejuma 1960’s gados …. musu ir vieniga pasaules Dievestiba un dzives zina, kas sevi nes tikai visu labo … un kas ar savu dzilo un sodienas zinatnes apstiprinato realitates un aiz tas paslepusas garigas pasaules izpratni iespaidoja senas kulturas … Tikai sodienas zinatnes un tehnologijas era … ta ar jauniem pieradijumiem velreiz parada musu dzives filozofijas parakums un tadejadi tas vajadzibu sodienas apjukusai pasaules sabiedriba, ka paraugam, lai ta naktu pie prata …

    … Heredotus vesture atkartojas … velreiz musu senas atzinas nak petit pasaules zinatnieki … !

    … Lai muzos, muzos tiek atcereti un slavinati musu pasu folkloristi, kuri paglaba so seno Dainu devumu cilvecei no launpratigo iznicibas darbiem … !

    … Vienmer saksim ar talredzigo un caklo Krisjani Baronu un ta sakopoto Dainu dzilas gudribas, etikas un personigas moralalitates vestijuma pirmo apgaismotaju – komunisma upuri Ernestu Braslinu … ta ari pienacigi ar citiem darbiniekiem citos brizos… !

Draugiem Facebook Twitter Google+