×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Sobjaņinam nepatīk iebraucēju sliktās krievu valodas zināšanas (7)

sobjanins

Krievijas galvaspilsētas Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins šodien atzīmē trešo gadu kopš stāšanās galvaspilsētas vadītāja amatā. Atzīmējot šo gadskārtu, viņš sniedzis interviju laikrakstam “Kommersant Vlast”. Tajā viņš visnotaļ asi izteicies pret imigrāciju.

Intervijā Sobjaņins arī sacīja, ka pats personīgi uzrunājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, lai viņš atļauj Maskavas mēra vēlēšanās kandidēt skaļākajam opozicionāram Aleksejam Navaļnijam. Viņš skaidro, ka šādi vēlējies likt Maskavas iedzīvotājiem saprast, ka “šīs ir īstas vēlēšanas, ka pilsētas valdība ir atkarīga no viņu lēmuma”.

Sobjaņins septembrī kļuva par pirmo ievēlēto Maskavas mēru pēdējos desmit gados. Vēlēšanas viņš nodēvēja par vienu no saviem lielākajiem sasniegumiem. Tāpat Sobjaņins par saviem panākumiem mēra krēslā pavadītājos trīs gados nosauca sabiedriskā transporta sistēmas attīstīšanu un sabiedrisko vietu sakopšanu.

Runājot par šobrīd Maskavā aktuālo imigrācijas problēmu, Sobjaņins pauda viedokli, ka Krievijai būtu nepieciešams ieviest stingrāku vīzu izsniegšanas režīmu. Vienlaikus viņš izteicās, ka varētu tikt ieviests tieši uz Maskavu attiecināms vīzu režīms. “Maskavā ir 500 000 līdz 600 000 imigrantu, bet tuvējā apkaimē aptuvni divi miljoni,” paziņoja Krievijas galvaspilsētas mērs. “Problēma ir tajā, ka imigrantu algošana vietējiem uzņēmumiem ir ļoti izdevīga. Valdībai būtu jāizstrādā ekonomiskās iniciatīvas, kas mudinātu uzņēmējiem algot Krievijas pilsoņus.”

Taujāts par ilgtermiņa uzturēšanās atļauju piešķiršanu ārvalstniekiem, Sobjaņins paziņoja, ka “esmu pret pilnīgu integrāciju, jo īpaši pret imigrantu integrāciju, kuri nāk no valstīm ar kultūras tradīcijām, kas ievērojami atšķiras no Krievijas”. “Cilvēkiem no Vidusāzijas šeit ir ļoti grūti adaptēties. Daudzi no viņiem, jo īpaši jauni cilvēki, nerunā skaidrā krievu valodā. Neredzu nevienu iemeslu, kāpēc ļaut imigrantiem šeit apmesties.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Nu tad, jauki. Vai nevaretu so runu laist talak Riga? Neproti runat Latviski, brauc tik talak uz austrumiem. Davai, davai!

 2. Taujāts par ilgtermiņa uzturēšanās atļauju piešķiršanu ārvalstniekiem, Sobjaņins paziņoja, ka “esmu pret pilnīgu integrāciju, jo īpaši pret imigrantu integrāciju, kuri nāk no valstīm ar kultūras tradīcijām, kas ievērojami atšķiras no Krievijas”. “Cilvēkiem no Vidusāzijas šeit ir ļoti grūti adaptēties. Daudzi no viņiem, jo īpaši jauni cilvēki, nerunā skaidrā krievu valodā. Neredzu nevienu iemeslu, kāpēc ļaut imigrantiem šeit apmesties.”
  tatad:
  ja krievija piepras skaidru krievu valodu, kāpēč latvija nepras skaidru Latviešu valodu lai ļautu imigrantiem šeit apmesties.

 3. latvijā var to pašu teikt Atbildēt

  latviešiem nepatīk iebraucēju sliktās latviešu valodas zināšanas.
  runa ir par iebraucējiem kas iebrauca kara un pec kara laikā.

 4. Sobjaņins sacīja, ka pats personīgi uzrunājis Krievijas prezidentu Vl. Putinu, lai viņš atļauj Maskavas mēra vēlēšanās kandidēt opozicionāram Navaļņijam Viņš skaidro, ka tādējādi gribējis likt Maskavas iedzīvotājiem saprast, ka tās ir īstas vēlēšanas, ka pilsētas valdība ir atkarīga no viņu lēmuma
  Vai tad maskavieši varēja vēlēt ko citu kā to, ko viņiem atļāva Putins? Un kas tad nosaka to kārtību valstī un pilsētā? Vai tiešām Sobjaņins domā ka viņš? Tā ir demokrātija Krievijas izpratnē

 5. cerība - graudumam Atbildēt

  Bet tie, kuri Latvijā dzimuši un dzīvo 3. vai 4.paaudzē, arī ir kolonisti, kaut viņiem nav citas dzimtenes??? Kur tiem jābrauc?

  • ja nemāk latviešu valodu / un vai nelieto latviešu valodu/ tad lai brauc uz to valsti kuru valodu viņi māk.
   minējums butu :::: russia.

 6. Pareizi, lai katrs dziivo savaa teevzemee! Tas pats attiecinaams arii zu Latvijaa iebraukushiem krievu kolonistiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+