×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Sobjaņinu min kā Putina pēcteci

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins ir viens no nedaudzajiem politiķiem, kas spētu samierināt naidīgās frakcijas Krievijas valdošajā elitē un kļūt par prezidenta Vladimira Putina pēcteci, teikts ziņojumā, ko sagatavojis Jevgeņija Minčenko vadītais Konsultāciju centrs.

 

Lai gan Putinam pietuvināto cilvēku lokā ir plašāka vienošanās, ka prezidentam būtu jākandidē uz ceturto termiņu 2018. gadā, Kremļa polittehnologi izskata alternatīvus scenārijus, kas paredz arī varas grožu nodošanu uzticamam pēctecim, teikts ziņojumā, raksta avīze “The Moscow Times”. Daži novērotāji uzdod Sobjaņinu par šo pēcteci, atzīmējot viņa ciešās saites ar Krievijas apgabalu vadītājiem un premjerministra Dmitrija Medvedeva zūdošo ietekmi kopš atteikšanās pērn sacensties par prezidenta amatu ar Putinu. Ziņojuma autori uzskata, ka sacensībai par premjerministra amatu būs būtiska nozīme cīņā par varu pēc Putina, jo valdības vadītājs kļūst par “automātisku pēcteci”, ja Putinam nāktos atstāt prezidenta amatu. “Ja Putins izlems kandidēt uz ceturto termiņu, viņš varētu izvēlēties vāju kandidatūru premjera amatam, un otrādi, ja viņš lems nekandidēt,” uzskata politologs Aleksejs Makarkins. Viņaprāt, Putins varētu paziņot par savu lēmumu tikai 2016. gadā, kad paredzētas Valsts domes vēlēšanas.

Kā varbūtējie Putina pēcteči ziņojumā minēti arī aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu un bijušais finanšu ministrs Aleksejs Kudrins, gan piebilstot, ka Šoigu reliģiskā piederība budismam un Kudrina kā liberāļa atrautība no iedzīvotāju masām varētu būt faktori, kas sarežģī viņu izraudzīšanu.

Sobjaņina izredzes vairo apstāklis, ka viņš bija Kremļa administrācijas vadītājs Putina otrās prezidentūras laikā, bet pirms tam baudīja plašu atbalstu kā Tjumeņas apgabala gubernators no 2001. līdz 2005. gadam. Maskavas mēra amatā Sobjaņinam ir pieeja plašākajam ierēdņu aparātam un lielākajiem naudas resursiem valstī pēc Putina, tāpēc politiskie analītiķi uzskata, ka Krievijas vadošie uzņēmēji varētu atbalstīt Sobjaņina kandidatūru, redzot viņā kompromisa figūru un vidutāju savu interešu aizsardzībai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+