×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

Šobrīd modē kaunināšanas taktika. Saruna ar Aigaru Freimani (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tie paši, kas iepriekš teica: “Mums jābūt lepniem”, tagad stāsta: “Mūsu sabiedrība ir ksenofobiska, mums ir jānokaunas.” Politkorektuma klišejas veicina to, ka cilvēki savu viedokli patur pie sevis, bet tas vēl nenozīmē, ka viņi ir mainījuši uzskatus. Par Latvijas politiskās dzīves aktualitātēm saruna ar sociologu, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras “Latvijas fakti” direktoru AIGARU FREIMANI.

– Krievijā savulaik tika īstenota politiskā operācija “Mantinieks”, kuras rezultātā vara no prezidenta Jeļcina pārgāja pie Putina. Nu prese raksta, ka arī pie mums notiekot politiskā “mantinieka” meklēšana, tiekot meklēts nākamais “Vienotības” līderis, kurš būtu spējīgs un cienīgs pārņemt varu no Solvitas Āboltiņas rokām.

A. Freimanis: – Pagaidām diez vai “mantinieks”, jo partijas priekšsēdētāja vēl ir enerģiska un darboties spējīga, drīzāk “aizvietotājs” vai “partijas otrā seja”. Bet skaidrs, ka šāda nepieciešamība ir nobriedusi un kaut kādas kustības šajā virzienā notiek. Neteiktu, ka “Vienotības” resurss, no kura izdarīt izvēli, ir liels, es varētu minēt divas personas. Pirmkārt, pašreizējais finanšu ministrs Jānis Reirs – par spīti viņa trūkumiem, vizuāli viņš izskatās atbil­stošs Eiropas politikas standartiem. Es nezinu, vai viņam, tēlaini sakot, ir “maršala zizlis” portfelī. Tas ir – vai viņš pats šobrīd vēlētos būt partijas līderis. Taču pieļauju, ka nākotnes perspektīvā viņš šādu iespēju ir apdomājis. Otrkārt, tas ir Andris Piebalgs – ļoti pieredzējis Eiropas līmeņa izpildvaras pārstāvis. Viņš nekad nesaka cietu “jā” vai “nē”. Tie parasti nāk komplektā ar kaut kādām atrunām. Bet, tiklīdz situācija nonāk līdz tam, ka viņš ir vienīgais kandidāts, arī Piebalga izlēmība tūlīt strauji pieaug. Atcerēsimies, ka viņš sākotnēji teica “nē” Eiropas Savienības komisāra amatam, taču, kad visi konkurenti bija nozuduši un politiskais vairākums bija paudis pārliecinošu atbalstu Piebalga kungam, viņš kļuva daudz izlēmīgāks.

Galvenais uzdevums “Vienotības” līderim būtu savilkt kopā partijas izplūdušos krastus. “Vienotībai” šobrīd ir ļoti sašķelta publicitāte, un elektorāts uz to reaģē diezgan jūtīgi. Latvijas vēlētājiem ierasti ir ļoti zema lojalitāte pret politiskajiem spēkiem, par kuriem viņi balso vēlēšanās. Šodien var balsot par vienu partiju, rīt jau pavisam par citu. Te nav izveidojušās nekādas ģimenes tradīcijas, kā tas ir Rietum­eiropas valstīs. Ja “Vienotība” pakāpeniski zaudē savas varas partijas reputāciju, kas tagad notiek, arī tās vēlētāji pamazām dodas prom, ko parāda partiju reitingi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. … Sodienas noMINIklaturas un Piebalga laika un cinu biedrs … tikai tada konteksta Freiberga murminasana par politkorektumu var izprast.

  … Vina velmes iztapt grimstosai V un ZZS velreiz ignoret nacionalas noskanas palielinasanos sabiedriba ir tikpat neizprotami diletantiska !

  … Un tada gara velreiz tautai tiek uzstiepta kada aptauja lai pieraditu pretejo ar tadu, kas tiek balstita uz nepareizu metodologiju un nerealam kontroles kriterijam !

  … Un ka vienmer, to pierada tik nereala atsauksme NA un LRA … kas ir fikseta vismaz par treso dalu mazaka ka ta butiba ir !!!

 2. ja KAUNS PAZUDIS KLOZETPODĀ???????????????????? Karš acīmredzot ILGI NAV BIJIS un liels bars to aizmirsis ar visiem saviem imigrantiem ņemoties!!! IR JĀRUNĀ PATIESĪBA, LIETAS SAUCOT ĪSTAJOS VĀRDOS!!! KO SAUJIŅA ĻAUŽU REGULĀRI PŪDERĒ SMADZENES AR TIEM” LABAJIEM UN BRĪNIŠĶĪGAJIEM” IMIGRANTU RAKSTUROJUMIEM, ja REALITĀTE IR PILNĪGI CITA??? Tagad cilvēki ceļo un brauc pie savējiem uz citām valstīm un redz ĪSTENĪBU, kura pārsvarā nav tik jauka kā cenšas iztēlot!?? VARA JAU DIENDIENĀ AR SVEŠAJIEM NESASKARAS, BET VIETĒJIE IEDZĪVOTĀJI GAN, KURUS NEVIENS GUDRINIEKS NEAIZSTĀV – LAI PAŠI SITĀS KĀ MĀK UZ DZĪVO KĀ VAR… Latviju NEVAJAG kaunināt, bet nokaunēties vajadzētu pašiem kauninātājiem par noklusētiem faktiem!??? MELIS IR ĻOTI SLIKTS CILVĒKS!!!

 3. politkorektums strādā līdz zināmai robežai. ja Eiropas politiķi neradīs jaunu veidu, kā pārliecināt sabiedrību, ka bēgļi ir balti un pūkaini, tad pilsoņu karš ir neizbēgams. turklāt nevajag aizmirst, ka Vācijā, Francijā, Zviedrijā jau ir ļoti daudz iepriekšējās paaudzes imigrantu, ka islāms nebūt nav viendabīgs un sadursmes var veidoties arī starp vecās un jaunās paaudzes imigrantiem. šādas sadursmes jau ir arī tagad bēgļu nometnēs. lai allāhs jūs visus svētī!

 4. Piebalgs patīk poliskajai “elitei”, ne tautai. Tauta par Piebalgu, atšķirībā no citiem politiķiem, “neko nav aizmirsusi un neko nepiedos”. Pat viņa lomi, kā “ES naudas sadalītāja” Āfrikas valstīm, tauta nesaprot.
  Tā ka, Piebalga kungs, naudiņa ir, badā nenomirsi un sēdi klusu.

Draugiem Facebook Twitter Google+