×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

Pirmo reizi Latvijā apbalvo labākos sociālos darbiniekus

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Man sociālais darbs reizē ir gan misija, gan brīvprātīgais darbs, ar kuru es ļoti lepojos. Pati kādreiz esmu bijusi sociālā dienesta kliente, izgāju ceļu no viszemākā pakāpiena līdz šim brīdim, tādēļ esmu ļoti laimīga, ka varu teikt cilvēkiem, kas atnākuši pie manis meklēt palīdzību: “Arī jums ir dotas iespējas, arī jūs varat pakāpties!” Caur darbu manā dzīvē noticis vēl viens brīnišķīgs notikums – esmu pieņēmusi aizbildnībā piecus gadus vecu meitenīti, kura kļuvusi par manu trešo meitu,” stāsta Madonas sociālā darbiniece Inese Zālīte, kura uz svinīgo apbalvošanas ceremoniju bija ieradusies pašas rokām darinātā tautastērpā. Piektdien, 22. novembrī, Labklājības ministrijā notika konkursa “Labākais sociālais darbinieks Latvijā” noslēguma pasākums. Konkursā, kurš Latvijā notika pirmo reizi, piedalījās 49 pretendenti, kurus apbalvošanai bija pieteikuši sociālo dienestu klienti, pašvaldības vai darba kolēģi.

Žūrija izlēma pirmo vietu un iespēju piedalīties televīzijas raidījumā “Ievas pārvērtības” piešķirt sociālajai darbiniecei no Balvu novada Ilonai Džigurei, kura, starp citu, savulaik bijusi arī “Latvijas Avīzes” konkursa “Radoša sieviete Latvijā 2007” laureāte. Konkursa pieteikuma anketā minēts, ka Ilona Džigure aktīvi iesaistījusies sociālo dzīvokļu un sociālo māju labiekārtošanā un uzturēšanā, aktīvi un atbildīgi vada nakts patversmes darbu, turklāt izmanto savā darbā inovatīvas metodes.

“Pats grūtākais manā darbā ir ikdienā palīdzēt ģimenēm, kuras jau vairākus gadus nespēj tikt uz kājām. Arī sociālajam darbiniekam jāaug savā profesionalitātē kopā ar katru šādu ģimeni. Vislielākais gandarījums ir tad, kad klients, no kura to vismazāk varēja gaidīt, no sirds pasaka paldies vai atnes ziedus,” atklāj konkursa uzvarētāja, kas par sociālo darbinieci strādā jau 11 gadus.

Otro vietu un dāvanu karti 300 latu vērtībā ieguva Ventspils krīzes centra ģimenēm ar bērniem “Paspārne” sociālā darbiniece Inga Ābiķe, bet trešo – Rīgas sociālā dienesta Latgales rajona nodaļas darbiniece Sandra Darkevica. Speciālbalvu par profesionālu darbu Latvijas bērnu un ģimeņu labā Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji pasniedza Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sociālajai darbiniecei Rudītei Burovai. Pārējie konkursam pieteiktie sociālie darbinieki saņēma Labklājības ministrija atzinības rakstus.

“Man prieks, ka beidzot mūsu valstī tiek godināti arī sociālie darbinieki, kuri ar savu darbu daudzām ģimenēm ikdienu piepilda kaut vai ar nelielu gaismas stariņu,” savā uzrunā teica labklājības ministre Ilze Viņķele. Viņa norādīja, ka konkurss rīkots ar mērķi celt sociālā darbinieka profesijas prestižu sabiedrībā, parādot to kā ļoti nozīmīgu un vērtīgu palīdzošās profesijas pārstāvi. Turpmāk labāko sociālo darbinieku godināšana kļūs par ikgadēju tradīciju.

Fakti 


Konkursa “Labākais sociālais darbinieks Latvijā” mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā, popularizēt sociālā darbinieka profesiju Latvijā.

Pieteikt sociālos darbiniekus konkursam var iedzīvotāji, darba devēji, nevalstiskās organizācijas un citas fiziskas vai juridiskas personas.

Iesniegtās anketas vērtē LM, Sociālo darbinieku biedrības, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācijas izveidota žūrija.

Šogad konkursā piedalījās 49 pašvaldību sociālo dienestu un dažādu sociālo pakalpojumu sniedzēju iestāžu darbinieki.

Visaktīvāk savus sociālos darbiniekus pieteica Rīga, Liepāja, Rēzekne, Jelgava, Ventspils, ka arī vairāki novadi, piemēram, Jelgavas, Priekules, Tukuma, Daugavpils, Dobeles, Cēsu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+