×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. decembris, 2012
Drukāt

Sociālajos tīklos mudina “izglābt Rīgu” un deklarēties galvaspilsētā

ridziniekigg

Sociālajā tīklā “Facebook” šonedēļ izplatīts aicinājums “izglābt Rīgu” un līdz 1.martam deklarēties galvaspilsētā, lai pašvaldību vēlēšanās varētu balsot Rīgā.

“Tūkstošiem cilvēku dzīvo Rīgā, bet deklarētā adrese ir kaut kur citur Latvijā. Tātad – iespaidot Rīgas domes sastāvu nav iespējams, jo pašvaldību vēlēšanās ir jāpiedalās tajā pašvaldībā, kurā ir dzīvesvietas pieraksts jeb deklarētā adrese. Pastāv iespēja, ka dzimtās puses politiskā situācija nav tik traģiska, kāda tā var būt pavisam drīz tieši Rīgas pašvaldībā. Vienīgā iespēja ir līdz 1.martam deklarēties Rīgā, tādējādi radot šo grandiozo iespēju izglābt Rīgu, piedalīties Rīgas pašvaldības vēlēšanās un nobalsot par jebkuru mīļu, sev patīkamu partiju, kura, protams, nav “Saskaņas centrs” (SC) un nav arī “Gods kalpot Rīgai” (GKR),” teikts “Izglāb Rīgu” paziņojumā.

Akcijas mērķis gan neesot aģitēt tieši pret SC vai GKR – galvaspilsētā valdošā koalīcija pieminēta ar nolūku mobilizēt cilvēkus, kas dzīvo Rīgā un nav apmierināti ar tajā notiekošo, bet paši ir deklarējušies citur, tāpēc viņiem nav iespēju ietekmēt pašvaldību vēlēšanu rezultātus, aģentūrai LETA pastāstīja iniciatīvas autori, kuri vēlējās palikt anonīmi.

Ideja izplatīt šādu aicinājumu radusies, draugu lokā diskutējot par politiku. “Ar draugiem sapratām, ka latvieši ir pasīvi, negrib piedalīties un balsot, bet pēc tam paši čīkst, ka viss ir slikti. Daudzi dzīvo Rīgā, bet ir deklarējušies citās pašvaldībās, tāpēc saka, ka vēlēšanās nepiedalīsies vispār, jo Rīgā balsot nevar, bet savas pilsētas vēlēšanu rezultāti vai nu neinteresē, vai arī tāpat jau ir zināms, kas tajās uzvarēs,” skaidroja viens no “Izglāb Rīgu!” autoriem.

Akcijas autori vēlmi palikt anonīmiem skaidro ar nevēlēšanos tikt sasaistītiem ar kādu konkrētu politisku spēku: “Mēs neesam ne no “Vienotības”, ne Reformu partijas, ne nacionālās apvienības. Alternatīvas ir katram savas – mēs nevaram pateikt, par ko balsot.”

Būt pret SC vai GKR neesot galvenais – svarīgākais ir būt aktīviem, taču aicinājumā glābt Rīgu vadošās partijas pieminētas tāpēc, ka “mēs nepārtraukti saņemam avīzītes no SC, kuras ir klaji populistiskas un sāk kaitināt”.

Jaunieši Centrālajā vēlēšanu komisijā noskaidrojuši, ka, lai piedalītos pašvaldību vēlēšanās, personai ir jābūt pierakstītai attiecīgajā pašvaldībā 90 dienas pirms vēlēšanām, šajā gadījumā līdz 1.martam. Akcijas iniciatori gan piebilst, ka pēc vēlēšanām iespējams atkal pierakstīties atpakaļ savā dzimtajā vietā. “Pagaidām galvenais ir, lai populisti neiegūst to nežēlīgo pārsvaru, kad būs jau par vēlu,” norāda aktīvisti.

Kā ziņots, pašvaldību vēlēšanas notiks 2013.gada 1.jūnijā. SC un GKR tajās startēs ar vienotu sarakstu, cerot iegūt vairākumu – vismaz 51% – rīdzinieku balsu. Socioloģiskās aptaujas liecina, ka 66% ekonomiski aktīvo Rīgas iedzīvotāju par piemērotāko mēra amata kandidātu uzskata pašreizējo domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (SC), bet abas pārējās oficiāli nosauktās kandidātes – Sarmīte Ēlerte (V) un Baiba Broka (TB-LNNK) – ievērojami atpaliek. Viņas saņemtu attiecīgi 6% un 4% iedzīvotāju atbalstu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.1
Alūksne +12.9
Daugavpils +15.9
Saldus +12
Liepāja +15.0
Jelgava +12
Ventspils +14.5
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +16
Draugiem Facebook Twitter Google+