×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Sociāli attīstītākā valsts pasaulē ir Jaunzēlande, Latvija 31.vietā (10)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Par sociāli attīstītāko valsti pasaulē atzīta Jaunzēlande, bet Latvija šā gada globālajā Sociālās attīstības indeksā ieņem 31.vietu.

Sociālās attīstības indeksā novērtētas 132 pasaules valstis, vadoties pēc vairāk nekā 50 rādītājiem, tostarp veselības aprūpes pieejamību, ūdens apgādi un kanalizāciju, pajumti, personīgo drošību, pieeju informācijai, ilgtspējību, toleranci un pieeju izglītībai.

Indeksa veidotāji novērtējuši, vai valsts var apmierināt savu iedzīvotāju pamatvajadzības un vai tai ir infrastruktūra un iespējas, lai ļautu iedzīvotājiem uzlabot dzīves kvalitāti un izmantot savu potenciālu pilnībā.

“Indekss parāda, ka ekonomiskā izaugsme nebūt ne vienmēr automātiski nozīmē arī sociālo attīstību,” skaidro indeksa sastādītāja, bezpeļņas organizācijas “Social Progress Imperative”, izpilddirektors Maikls Grīns.

“Ja mēs vēlamies risināt tādas problēmas kā nabadzība un nevienlīdzība, tad ar ekonomiskās izaugsmes novērtēšanu vien būs par maz,” skaidroja Grīns.

Visaugstāko novērtējumu indeksā saņēma Jaunzēlande, kam seko Šveice, Islande, Nīderlande un Norvēģija.

Vairākas pasaules lielākās ekonomikas indeksā ieņem nebūt ne augstākās vietas – Vācija – 12.vietu, Lielbritānija – 13.vietu, Japāna – 14.vietu, ASV – 16.vietu un Francija – 20.vietu.

Pēdējo – 132.vietu – ieņem Čada.

Virs Čadas indeksā ierindojās Centrālāfrikas Republika, Burundi un Gvineja.
No Baltijas valstīm visaugstāko pozīciju ieņem Igaunija – 19.vietu. Latvija ierindojusies 31.vietā, bet Lietuva – 33.vietā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. par Džeruzalemi nezinu, bet ka Lavija 31 vietā, javno 3.14-zdjož!

 2. Arnis>Mēs to varam Atbildēt

  Vai vēl labāk-pensijas kā Austrālijā,kur bagātie vispār nesaņem pensiju!

 3. Valsts bez obligātās veselības apdrošināšanas un ar 21% PVN pat rupjmaizei,nav pelnījusi pat 31.vietu!

 4. Sekosim Igaunijas piemēram Atbildēt

  Apvienosim atkal Labklājības un Veselības ministrijas,atjaunosim slimokases,ieviesīsim Latvijā atraitņu pensijas un Rīgā bezmaksas sabiedrisko transportu!

 5. Ja jau Jaunzēlande ir sociāli attīstītākā valsts pasaulē,lasītājiem būtu ļoti interesanti uzzināt arī,kāpēc? LA varētu mums par to pastāstīt!

 6. Kāpēc tad nesekojam Jaunzēlandes piemēram? Kāpēc neieviešam vismaz ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa,0% PVN likmi svarīgākajiem pārtikas produktiem,obligāto veselības apdrošināšanu,Jaunzēlandes pensiju sistēmu?

 7. Svarīgi iegaumēt, ka mūsu kaimiņvalsts Krievija, kas allaž jaucas Latvijas iekšējās lietās un aizrāda, kā latviešiem jāuzvedas un jādzīvo, atrodas 80.vietā. Tas ir visās trijās galvenajās nozarēs: 1) cilvēku pamatvajadzībās, 2) labklājības pamatos, 3) iespējās, Krievija tālu atkrīt no Latvijas.

  Krievijai vispirms jāsakārto sava valsts, pirms viņa sāk laist vaļā propagandu, slavējot un lielot savu iedomāto varenību.

  • Ofisiālā indeksa saite ir atrodama internetā zem: Social Progress Index 2014, kur informācija ir sastādīta kategorijās. LA neņēma pretīm linka formā.

 8. Valsts nevar būt sociāli attīstīta ar regresīvu nodokļu sistēmu un pat bez obligātās veselības apdrošināšanas!

  • Latvijas relatīvi augstā vieta nozīmē nevis to, ka mēs esam ļoti attīstīti, bet to, ka citur ir vēl sliktāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+