×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. decembris, 2013
Drukāt

Sociāli mazaizsargāto rīdzinieku ēdināšanai nākamgad izlietos 903 000 latu

Foto - LETAFoto - LETA

Sociāli mazaizsargāto personu grupām, kurām Rīgas Sociālais dienests ir piešķīris maznodrošinātas vai trūcīgas personas statusu, arī nākamgad vismaz reizi dienā tiks nodrošināts silts ēdiens – Rīgas dome šim nolūkam nākamgad izlietos 903 273 latus.

Identiska summa šim mērķim tika paredzēta arī 2013.gadā.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija, siltā ēdiena izsniegšanas vietās turpinās saimniekot pilnsabiedrība “Rīgas virtuve”.

Kopš 2013.gada rudens ēdiens tiek izsniegts ne tikai darbadienās, bet arī sestdienās un svētdienās. No 2.janvāra par divām stundām tiek saīsināts siltā ēdiena izdales vietu darba laiks darbdienās – līdz šim tās darbojās no plkst.10 līdz 18, bet turpmāk to darba laiks darbdienās būs no plkst.10 līdz 16. Brīvdienās ēdināšanas vietas strādās tāpat kā līdz šim – no plkst.10 līdz 15. Departaments norāda, ka ēdiens būs pieejams līdz laikam, kamēr izdalītas visas porcijas katrā no vietām.

Tāpat nākamgad ēdināšanas vieta Sarkandaugavā, kas līdz šim darbojusies Ceļinieku ielā 4a, pārcelta uz Tvaika ielu 54/3, netālu no 5.tramvaja pieturas “Tvaika iela” vai “Gaujienas iela”. Pārējās piecas ēdināšanas vietas turpinās darboties turpat, kur līdz šim – Pārdaugavā, Slokas ielā 33, Maskavas priekšpilsētā, Daugavpils ielā 41, Bolderājā, Stūrmaņa ielā 25 (ieeja caur pagalmu), Juglā, Brīvības gatvē 399, kā arī Ziepniekkalnā, Zaļenieku ielā 40.

Silto ēdienu cilvēks var saņemt, reģistrējoties ar personalizēto e-talonu, kāds tiek izmantots Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta biļešu sistēmā un kurā elektroniski ir ievadīta Rīgas Sociālā dienesta izziņa par atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes vai personas statusam.

Kopš 2013.gada ēdināšanas pakalpojums ir pieejams arī tiem rīdziniekiem, kuru ienākumu līmenis atbilst maznodrošinātas ģimenes budžetam, taču oficiāli nepieciešamo statusu viņiem nav iespējams piešķirt, ja uz personas vārda ir fiktīvi reģistrēts un nav likvidēts uzņēmums vai reģistrēti vairāki faktiski neesoši transporta līdzekļi, kuri nav noņemti no uzskaites. Ik mēnesi Sociālais dienests ir spiests atteikt sociālo palīdzību aptuveni 400 šādām personām vai ģimenēm. Veicot izmaiņas ēdināšanas noteikumos, šie rīdzinieki var reizi dienā saņemt siltu pārtiku.

Katru dienu rīdziniekiem tiek piedāvāta cita ēdienkarte – zupa, otrais ēdiens un dzēriens. Departamenta noteiktās prasības paredz, ka pusdienu pagatavošanai jāizmanto tikai svaigi produkti, nevis pusfabrikāti. Ēdienkartē ir jāiekļauj ēdieni no dažādām pārtikas produktu grupām – dzīvnieku vai putnu gaļa, zivs, dārzeņi, zaļumi, kartupeļi, putraimi, maize, makaroni, augļi, piena produkti, biezpiens, siers.

Ēdiens tiek pagatavots virtuvēs, ko pārbaudījis Pārtikas un veterinārais dienests. Pašvaldība uzsver, ka šajās virtuvēs ēdiena kvalitāte neatšķiras no parastas ēdnīcas, turklāt rīdziniekiem ir iespēja pusdienot turpat vai ņemt ēdienu līdzi – daudzas ģimenes to izmanto, lai pārtiku aiznestu bērniem vai citiem ģimenes locekļiem. Ik dienu katrā ēdināšanas vietā tiks izsniegtas ap 600 porcijas.

Vairāk informācijas par siltā ēdiena izsniegšanas vietu darbību var uzzināt, zvanot uz Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+