×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. decembris, 2012
Drukāt

Sociāli mazaizsargāto rīdzinieku paēdināšanai nākamgad izlietos 903 000 latu

pusdienaset_5428164

Sociāli mazaizsargāto personu grupām, kurām Rīgas sociālais dienests ir piešķīris maznodrošinātas vai trūcīgas personas statusu, arī nākamgad katru darbadienu tiks nodrošināts silts ēdiens – Rīgas dome šim nolūkam nākamgad izlietos 903 273 latus.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija, arī nākamgad siltā ēdiena izsniegšanas vietās saimniekos pilnsabiedrība “Rīgas virtuve”.

Silto ēdienu cilvēks var saņemt, reģistrējoties ar personalizēto e-talonu, kāds tiek izmantots Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta biļešu sistēmā un kurā elektroniski ir ievadīta Rīgas sociālā dienesta izziņa par atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes vai personas statusam.

LETA jau ziņoja, ka nākamgad ēdināšanas pakalpojums būs pieejams arī tiem rīdziniekiem, kuru ienākumu līmenis atbilst maznodrošinātas ģimenes budžetam, taču oficiāli nepieciešamo statusu viņiem nav iespējams piešķirt, ja uz personas vārda ir fiktīvi reģistrēts un nav likvidēts uzņēmums vai reģistrēti vairāki faktiski neesoši transporta līdzekļi, kuri nav noņemti no uzskaites. Ik mēnesi sociālais dienests ir spiests atteikt sociālo palīdzību aptuveni 400 šādām personām vai ģimenēm. No 1.janvāra šie rīdzinieki vismaz varēs reizi dienā saņemt siltu pārtiku.

Katru dienu rīdziniekiem tiek piedāvāta cita ēdienkarte – zupa, otrais ēdiens un dzēriens. Departamenta noteiktās prasības paredz, ka pusdienu pagatavošanai jāizmanto tikai svaigi produkti, nevis pusfabrikāti. Ēdienkartē ir jāiekļauj ēdieni no dažādām pārtikas produktu grupām – dzīvnieku vai putnu gaļa, zivs, dārzeņi, zaļumi, kartupeļi, putraimi, maize, makaroni, augļi, piena produkti, biezpiens, siers.

Ēdiens tiek pagatavots virtuvēs, ko pārbaudījis Pārtikas un veterinārais dienests.

Rīgas domes Labklājības departamenta direktores vietnieks, Sociālās pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Moors aģentūrai LETA uzsvēra, ka šajās virtuvēs ēdiena kvalitāte neatšķiras no parastas ēdnīcas, turklāt rīdziniekiem ir iespēja pusdienot turpat vai ņemt ēdienu līdzi – daudzas ģimenes to izmanto, lai pārtiku aiznestu bērniem vai citiem ģimenes locekļiem.

Siltā ēdiena izdales vietas atrodas Pārdaugavā, Slokas ielā 33, Bolderājā, Stūrmaņa ielā 25, Sarkandaugavā, Ceļinieku ielā 4a, Juglā, Brīvības gatvē 399, Daugavpils ielā 41, Ziepniekkalnā, Zaļenieku ielā 40. Ik dienu katrā ēdināšanas vietā tiks izsniegtas ap 600 porcijas.

Vairāk informācijas par siltā ēdiena izsniegšanas vietu darbību var uzzināt, zvanot uz Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055.

Kā ziņots, nākamgad Rīgā darbu turpinās arī zupas virtuves personām bez noteiktas dzīvesvietas un citiem trūcīgajiem Rīgas iedzīvotājiem. Sešās virtuvēs varēs saņemt sātīgu, siltu maltīti – zupu vai putru ne mazāk kā 0,4 litru tilpumā, kuras enerģētiskā vērtība nav mazāka par 400 kalorijām, kā arī rudzu vai kviešu maizes riku. Ēdiens tiek izdalīts vienreizējās lietošanas traukos vai klientu līdzpaņemtajos traukos.

Centra rajonā rīdziniekus ēdinās Latvijas Pareizticīgās baznīcas Rīgas svētās Trijādības Sergija sieviešu klosteris, Zemgales priekšpilsētā – nodibinājums “Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Diakonijas centrs”, bet no oktobra līdz aprīlim Vidzemes priekšpilsētas zupas virtuvē saimniekos biedrība “Svētā Jāņa palīdzība”. Pašvaldība zupas virtuvēm nākamgad paredzējusi tērēt 52 314 latus.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +26.0
Alūksne +24.5
Daugavpils +23.7
Saldus +25.4
Liepāja +25.5
Jelgava +23.7
Ventspils +14.7
Limbaži +23
Madona +24.5
Rēzekne +23.0
Draugiem Facebook Twitter Google+