×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. novembris, 2013
Drukāt

Sociālisti aicina atcelt aizliegumu bijušajiem komunistiem kandidēt vēlēšanās (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Sociālistiskās partijas rīkotais ikgadējais mītiņš 1905. gada parkā Grīziņkalnā.

Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) XVI kongress pieņēma aicinājumu atcelt aizliegumu bijušajiem komunistiem kandidēt Saeimas un pašvaldību vēlēšanās.

Patlaban likums aizliedz Saeimas un pašvaldību vēlēšanās pieteikt par kandidātiem arī personas, kuras pēc 1991. gada 13. janvāra darbojušās PSKP (LKP), Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas Sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās.

Sociālisti savā lēmumā atgādina Satversmes tiesas (ST) 2006.gada 16.maija spriedumu, kurā ST vērš Saeimas uzmanību uz to, ka nepieciešams pēc iespējas īsā laikā izvērtēt šos ierobežojumus un, ja nav iespējams tos atcelt, paredzēt procedūru, saskaņā ar kuru varētu pieņemt izņēmumus personām, kas acīmredzami nevar apdraudēt demokrātiskās vērtības. ST norāda, ka apstrīdētajās normās paredzētie ierobežojumi var tikt attaisnoti tikai ar iepriekšminētajiem leģitīmajiem mērķiem. Nav pieļaujams, ka ierobežojumus diktē tikai politiskās konkurences apsvērumi.

No ST pieņemtā sprieduma dienas ir pagājuši seši gadi, un pa šiem gadiem no to cilvēku puses, uz kuriem attiecas minētais spriedums, nav bijis neviena gadījuma vai mēģinājuma pārkāpt demokrātiskās vērtības.

Šo likuma ierobežojumu dēļ Saeimas un pašvaldību vēlēšanās, piemēram, nevar kandidēt divi Eiropas Parlamenta (EP) deputāti no Latvijas – Alfrēds Rubiks un Tatjana Ždanoka. EP vēlēšanās šādu ierobežojumu kandidātu izvirzīšanā nav.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. tāds aizliegums nebija 50 gadus, kādēļ neizmantojāt, ko…

  2. Lai brauc uz Krieviju balotēties, tur aizlieguma nav, piedevām vēl dabūs beigta ēzeļa ausis…

  3. Bijušajiem komunistiem un padomju izdzimteņu pakalpiņiem ir jātīra sabiedriskās atejas, nevis jāmurgo par politiku!

  4. Interfronte rullē.Ždanoka saņēmusi norādījumus no krievijas vēstniecības?

  5. Laikam dažiem pārāk īsa atmiņa! Esat aizmirsuši , cik cilvēku kaut kādas utopiskas idejas vārdā komunisti, kuri tagad maskējušies zem sociālistu maskas, ir nogalinājuši? Komunistu ideoloģija cilvēkus dala šķirās un pēc viņu reālās darbības Krievijā un citur, ekonomiski aktīvākiem ir jāatņem īpašums, bet paši jāiznīcina. Tāpat viņi realizē cilvēka rīcības brīvības un vārda brīvības apspiešanu, nepaklaausīgos spundējot cietumos. Vai to jūs gribat atkārtot arī 21. gadsimtā, dodot atkal varu komunistiem?

  6. Jūs smagi kļūdaties ! Nevis 50.gadus ,bet gan 72,gadus !!! Lai gan oficiāli LKP Latvijā nepastāv ,komunistiskās partijas biedri arvien atrodas pie varas un ieņem atbildīgus posteņus visās valsts varas struktūrās. Piemēram : Latvijas Valsts prezidents A.Bērziņš , Saeimas ZZS frakcijas vadītājs A.Brigmanis ,utt. utt. utt…..

  7. Pietiek ar komunistiem jo 50gadus jau valdīja .

  8. Nu Rubiks savu ir atsēdējis cietumā.Bet šitai žīdietei Hesinai-Ždanokai sen laiks miskastē kopā ar Lindermani ,Osipovu .

Draugiem Facebook Twitter Google+