×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Sociālistu līderis: Grieķija nespēj sasniegt ES un SVF noteiktos mērķus

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķijas apņemšanos nākamo divu gadu laikā ietaupīt 11,5 miljardus eiro (8,08 miljardus latu) apmaiņā pret Eiropas Savienības un Starptautiskā valūtas fonda (SVF) aizdevumu ir gandrīz neiespējami īstenot, paziņojis sociālistu partijas PASOK līderis Evangels Venizels.

“Ir ļoti grūti, ir gandrīz neiespējami 2013. un 2014. gadā ar izdevumu samazinājumiem iegūt 11,5 miljardus eiro,” intervijā radiostacijai “Vima” norādīja Venizels. “Šīs grūtības vienmēr pastāvējušas, taču tagad tās saasina lejupslīdes prognozes.” Sagaidāms, ka ES, SVF un Eiropas Centrālās bankas revidenti nākamnedēļ ieradīsies Atēnās, lai veiktu kārtējo jaunās valdības ekonomikas programmas pārskatu.

Grieķijas valdība prognozē, ka valsts ekonomika šogad varētu samazināties par 6,7, nevis 4,5 procentiem, kā tika uzskatīts iepriekš, amatpersonām šo lejupslīdi daļēji skaidrojot ar atalgojuma samazinājumiem un darba vietu likvidēšanu, ko pieprasījuši starptautiskie aizdevēji. Venizels jau iepriekš aicinājis par trīs gadiem pagarināt Grieķijas fiskālās pielāgošanas termiņu, atliekot atveseļošanās periodu grūtībās nonākušajai ekonomikai līdz 2017. gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+