×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
11. februāris, 2017
Drukāt

Sociologs: Sabiedrības attieksme pret valdību ir ļoti kritiska (15)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Sabiedrības attieksme pret valdību ir ļoti kritiska, un pēdējos mēnešos pasliktinājusies, aģentūrai LETA sacīja tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Kaktiņš runāja gan par valdība darba vērtējumu, gan par uzticību valdībai. Komentējot apmierinātību ar valdības darbu, Kaktiņš atsaucās uz “Baltic International Bank” Latvijas barometra datiem, kas liecina, ka valdības darba vērtējums ir pasliktinājies pēdējos mēnešos.

Eksperts arī pauda – uzticēšanas līmenis arī iepriekšējai Laimdotas Straujumas (V) vadītājai valdībai nebija augsts, un to situāciju pat varētu saukt par krīzi. Tomēr arī pašreizējai Māra Kučinska (ZZS) vadītajam Ministru kabinetam šie rādītāji pēdējā kvartālā ir vēl vairāk samazinājušies, piebilda sociologs.

Kaktiņš šo tendenci saistīja gan ar šā gada valsts budžeta pieņemšanas procesu, kā arī nodokļu izmaiņām, par ko koalīcija vienojās pērn gada nogalē.

Jau ziņots, ka Kučinskis šā gada 14.februārī informēs par valdības paveikto gada laikā. Saeima Kučinska veidoto valdību apstiprināja 2016.gada 11.februārī. Lai apkopotu ministru paveikto gada laikā, Kučinskis janvāra beigās ar ministriem sācis pārrunāt valdības rīcības plāna izpildi.

Kopš ekonomiskās krīzes sākuma vairākas līdzšinējās valdības vadīja “Vienotības” politiķi, bet Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji premjera amatu vienīgo reizi līdz šim ir ieņēmuši 2004.gadā, kad šajā postenī vien deviņus mēnešus izdevās noturēties Indulim Emsim.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Ak, tāda ir tā dzīve…
  Žēl, ka 26 gadu laikā dzīve kļuva skumja…
  © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~

 2. Sabiedrības attieksme pret valdību ir ļoti kritiska.
  ..Baigais brīnums, vai ne?

 3. čekas maisus vaļā Atbildēt

  Tūlīt !

 4. Vai tad būtu jāaplaudē un jāsarīko ovācijas,ja divdesmit sešus gadus pēc neatkarības atjaunošanas, neapliekamais minimums Latvijā joprojām ir mazāks par iztikas minimumu,bet PVN likme maizei ir vairāk nekā četras reizes augstāka nekā blakus esošajā Polijā?

 5. Cik gan ilgi var vienus un tos pašus rotēt dažādos ministru amatos?

 6. Es neesmu apmierināta ar vēlēšanas sistēmu, kur var balsot tikai par sarakstiem, bet par individuāliem kandidātiem balsot nevar. Tā nav īsta demokratija.

 7. Nu nekāds – īsts biezpiens – kā pilī , tā tajā namā , kur blakus bija Voldiņš… Klat būs putnu gripa un ko tad ja vakar jau sastāvējies biezpiens…?

 8. Sociologa svētku kūka Atbildēt

  Sociologa teiktais ir medusmaize, salīdzinot ar patieso stāvokli. Elite ir veikusi tādu nošķiršanu starp bagātajiem un nabagajiem, ka ir izveidojies bezdibemis. Piekam cilvēks, kas LV apņēmies strādāt, nespēj uzturēt ne sevi, ne ģimeni. Durvis pārticībai atver tikai shēmošana, krāpšana, zagšana, pielīšana utt – tipiskās zvērīgā kapitālisma vērtības, jo visu nosaka nauda, jo nauda ir visa mēraukla.
  Elite vienkārši neapzinās, kāds var būt vēlēšanu reāliznākums, ja neieguldīs miljonus reklāmu zomborullīšos, tad iecirkņi paliks tukši un elite balsos tikai pati par sevi.

 9. Parmerigi politiski korekts novertejums.”Zalo ” Puzes bunkura valdiba sastav no bijusajiem,un viemer esosajiem,komunistiem.Pleskavas desantnieka delins ,pec labakas cekistu tradicijas, iesaka atbalstit krievu valodas ieviesanu ES un NATO Valsti Latvija.Par sis “zalo” valdibas intelektualo koeficentu nav nozimes diskutet,to var pielidzinat nullei.
  Ir pedejais laiks partijam, kuram ir darga Latvijas Valsts Neatkariba, apvienoties un nodot tiesa pretvalstiskas politiskas apvienibas par vinu noziegumiem.Latvijai beidzot ir jaklust par Tiesisku Valsti,kura tiek ieveroti un izpilditi likumi.

 10. Skaidrs, tātad jānoskaņo pret. Vēl dažus pētījumus un varēs gāzt.

 11. Sabiedriskās domas pētīšana.... Atbildēt

  pārāk bieži var būt sinonīma ar sabiedriskās domas manipulēšanu. Danco lāci, danco. Saiminiece maksās… bet jādanco gan pareizi.

 12. Kāda valdība, tāda attieksme ! Un ko gan viņi gribēja ?

 13. Ka pie valdibas var but nelatviesi. Kucinskis vispar ir polu uzvards. Tad tagad prezidents ir ne no Latvijas bet Pleskavas iedzivotajs. Ka Latvija var saimniekot nelatviesi? Uz cietumu ir jadodas visam esosam un bijusam valdibam. Pietiek zagt un teret valsts nodoklus tur kur nav jatere. Cilveki sez bada bet valdiba tautas dzivi dara vel sliktaku. Ir algas jacel minimala lidz 1000 eiro pec nodoklu nomaksasanas bet vini kapa dzen tautu.

 14. Nav svarīgi, kuro reizi premjera amatu ieņēmuši vienas vai otras partijas pārstāvji, BET KO tie paveikuši valsts attīstībā ekonomikas jomā!? Kopš kučinska valdība strādā, NEKAS NAV MAINĪJIES UZ LABO PUSI!!? NEKAS!!! SITUĀCIJA IR TIKAI PASLIKTINĀJUSIES!!? Likvidējušies virkne mazo uzņēmumu noziedzīgās nodokļu politikas dēļ; turpinās cūkkopības nozares iznīcība; gaisā jau virmo runas par putnu gripas “”tuvošanos””; turpinās BRĪNUMI izglītības sektorā; turpinās prātam neaptveramas lietas veselības aprūpē; turpinās strādājošo pazemošana niecīgās darba samaksas dēļ; pensionāri turpina grimt vēl lielākā nabadzībā – viņu pulkam pievienojas arvien jauni nabagi; LM jau brīdina par bedri sociālā sektorā…UTT. Nu kur vēl tālāk var iet valdība NEKO NEREDZOT UN IMITĒJOT STRĀDĀŠANU??? Intervijās izskan vienīgi vāvuļojošas frāzes un teikumi, bet NEKĀ KONKRĒTA!? CIK ILGI TURPINĀSIES SABIEDRĪBAS PAZEMOJOŠĀ ATTIEKSME?????????? KAD VALDĪBA NOPIETNI SĀKS ANALIZĒT SAVU” DARBU”??? KAD KATRS MINISTRS PERSONĪGI ATBILDĒS PAR SAVU NOZARI UN IZBEIGS ĀKSTĪTIES AR “POLITISKO” ATBILDĪBU??? KAD TIKS APTURĒTA DARBA SPĒJĪGO CILVĒKU AIZBRAUKŠANA NO VALSTS??? KUR JAUNAS DARBA VIETAS, PREMJERA KUNGS?????????

 15. Ne velti “mūžīgais” ZZS premjera kandidāts nekad nav izrādijis vēlmi kļūt par premjeru. Lembergs – laikam saprot, ka šai sastiķētajai partijai nav “vikmes”, tāpēc prezidentu un premjeru kandidātos ieceļ “trešā plāna” aktierus.

Draugiem Facebook Twitter Google+