×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

Sočos ar slēpēm, vijole pagaidīs


Foto - LETAFoto - LETA

Nākamo ziemas olimpisko spēļu rīkotāji Krievijas kūrortpilsētā Sočos izziņojuši publisku konkursu radošajiem kolektīviem un individuālajiem māksliniekiem par līdzdalību spēļu kultūras programmā, tostarp atklāšanas un beigu ceremonijā. 
Konkursā piedalīties aicināti visdažādāko mākslu meistari no visas pasaules – mūziķi, dejotāji, akrobāti, mīmi un citi.

Saprotams, ka krievi vēlas neatpalikt no britiem, kuri pērnvasar sarīkoja neaizmirstamu izrādi olimpisko spēļu atklāšanas vakarā Londonā. Sočos ziemas olimpiskās spēles notiks nākamgad no 7. līdz 23. februārim.

Konkursa izziņošanas dienā medijos saistībā ar Sočiem pavīdēja pasaulslavenās vijolnieces Vanesas Mejas (34) vārds, tādēļ ne viens vien nosprieda, ka viņa ar savu mākslu varētu iepriecināt arī olimpiskajās spēlēs. Un jutās gaužām pārsteigts, ka Meja vēlas tur ierasties nevis ar vijoli, bet gan ar slēpēm. Viņa uz gadu pārtraukusi mūziķes karjeru un centīgi trenējas kalnu slēpošanā, lai olimpiskajās spēlēs varētu pārstāvēt sava tēva dzimteni Taizemi. Vanesas māte ir ķīniete, pati – Lielbritānijas pavalstniece, taču viņai esot arī Taizemes pase. Vijolniece, kura koncertējusi arī Latvijā, pirmo reizi uz slēpēm stājās četru gadu vecumā, bet par piedalīšanos olimpiskajās spēlēs sapņojot jau 20 gadus. Lai šo sapni īstenotu un kvalificētos Sočiem, Vanesai Mejai jāpiedalās piecās starptautiski atzītās kalnu slēpotāju sacensībās.

Starptautiskā olimpiskā komiteja aicinājusi Krievijas valdību vismaz šoruden atjaunot pāreju uz ziemas laiku, ziņo laikraksts “Izvestija”. Laika starpība, kas Sočus šķir no Eiropas centrālās daļas, ziemā ir trīs stundas, un tā samazināšana kaut vai par stundu būtu ērtāka gan spēļu dalībniekiem, gan TV skatītājiem.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+