×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
27. jūlijs, 2017
Drukāt

Soctīkli vārās: Dūklavs sprukās! Žurnāls uzmeklējis aizdomīgo zemesgabalu (14)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS)

Žurnāls “Ir” uzmeklējis vairākus hektārus plašu zemesgabalu Daugavas kreisajā krastā, Rīgas brīvostas teritorijā, par kura pārdošanu, iespējams, savulaik viesnīcā “Rīdzene” runājis zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

LETA jau vēstīja, ka saskaņā ar žurnālā “Ir” publicētiem viesnīcā “Rīdzene” noklausīto sarunu atšifrējumiem Dūklavs 2010.gadā politbiznesmenim Aināram Šleseram kā Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājam uzdevis “vienu praktisku jautājumu” par kāda Daugavas kreisajā krastā, Rīgas brīvostas teritorijā esoša vairākus hektārus plaša zemes gabala pārdošanas iespējām. Ministrs apgalvojis, ka viņam “tīri privāti” pieder 10% no šī zemesgabala, kas reģistrēts “zem svešām famīlijām”. Vēlāk Dūklavs publiski noliedza, ka viņam piederētu šāds zemesgabals.

“Ir” noskaidrojis, ka Daugavas kreisajā krastā, Rīgas brīvostas teritorijā ir kāds zemes īpašums, kas pastarpināti caur divām firmām pieder AS “Latvijas Gāze” (LG) valdes loceklim Gintam Freibergam un kādai Līgai Bergai. Lūgts apstiprināt savu saistību ar šo zemi, Dūklavs šonedēļ turpinājis noliegt slēptas īpašumtiesības, taču atzinis, ka viņu ar Bergu ģimenes locekļiem vieno senas personiskas saites, kas joprojām ir aktuālas.

Kā raksta žurnāls, minētais īpašums atrodas netālu no “Latvijas Propāna gāzes” eksporta bāzes – tie ir divi zemes gabali kopumā astoņu hektāru platībā, kas kopš 2005.gada pieder firmai “Krēmeri 2005”. Kopš 2008.gada šī firma pilnībā pieder SIA “Vilandres”, kuras īpašnieki vienādās daļās savukārt ir LG valdes loceklis Freibergs un Līga Berga, bet valdes locekle abās firmās ir Līgas meita, 1982.gadā dzimusī Elīna Berga.

Dūklavs, jautāts par viņa saikni ar šo zemesgabalu, žurnālam “Ir” atbildējis, ka nav interesējies, kas kam pieder. “Par šiem jautājumiem mēs nediskutēsim,” žurnālam sacījis ministrs. Uz jautājumu, vai Berga slēpj viņa īpašumtiesības, Dūklavs atbildējis: “Manus īpašumus neviens nekādos laikos nav slēpis, jo man tādu īpašumu vienkārši nav.” Jautāts, vai mēģinājis izmantot savus politiskos sakarus, lai palīdzētu notirgot ostas zemi, ministrs atkārtoti paziņojis, ka uz šiem jautājumiem neatbildēs.

Tomēr Dūklavs neesot noliedzis, ka ar Bergu ģimeni ir pazīstams jau kopš padomju laikiem, kad ģimenes galva Vilis Bergs bijis zivjaudzētavas direktors, bet pats Dūklavs vadījis kolhozu. Tagad ministrs uzturot kontaktus ar Elīnu Bergu. “Jā, esmu ticies ar Elīnu Bergu šinīs laikos, kamēr es esmu tajos darbiņos, ministros un tā tālāk,” apliecinājis Dūklavs, neatklājot, kādos tieši jautājumos abi tikušies, vien piebilstot, ka šie jautājumi bijuši privāti.

Otru zemes gabalu īpašnieku – LG valdes locekli Freibergu – Dūklavs nezinot. “Ir” centies sazināties ar Freibergu un Līgu Bergu, taču nesekmīgi. Arī uzņēmumu valdes locekle Elīna Berga vairākas dienas neatsaukusies lūgumiem paust viedokli šajā lietā, līdz beidzot uz jautājumu, vai Bergu ģimenes locekļi slēpj Dūklava īpašumtiesības ostā, viņa ar īsziņu atbildējusi, ka vairāk informācijas kā oficiālajos publiskajos reģistros viņas rīcībā nav.

Publiskos reģistros redzams, ka Bergu ģimenes vārds saistīts ar vairākiem maksātnespējas gadījumiem, raksta “Ir”. Vilis Bergs esot vadījis uzņēmumus, kas pēdējo gadu laikā izgājuši maksātnespējas procesus un likvidēti. Elīnai Bergai kopīgi ar Freibergu gadiem piederējusi firma “Auto tops”, kas 2012.gadā pieteikusi maksātnespēju un vēlāk likvidēta.

Elīna Berga kā īpašniece vai valdes locekle bijusi vairākos ģimenes locekļu uzņēmumos, bet pirms pāris gadiem izgājusi personisko maksātnespēju. Līdzīgi maksātnespējas procesu izgājis arī viņas brālis Raivis Bergs. Abiem bijušas prāvas saistības – Elīnas un Raivja lielākais kreditors šajos procesos par 1,4 miljoniem eiro bijusi valstij piederošā “Reverta” senāk izsniegta “Parex bankas” kredīta dēļ.

Atšķirībā no māsas, Raivi Bergu “Ir” izdevies sazvanīt. Viņš atzinis, ka personiski pazīst Dūklavu, taču noliedzis, ka ministram varētu būt jebkāda saistība ar ostas zemi. “Tās ir pilnīgas muļķības – bezjēdzīgi rokat, pilnīgi točna, 200%!” žurnālam apgalvojis Bergs.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi par Dūklava, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā. KNAB, balstoties uz žurnālā “Ir” publiskoto informāciju, sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) ir sācis resorisko pārbaudi par publiski izskanējušo informāciju, ka, iespējams, valsts amatpersonas deklarācijās nav uzrādīts īpašums Rīgas brīvostas teritorijā, aģentūrai LETA pavēstīja KNAB Sekretariāta vadītāja Māra Priedīte.

Tikmēr Saeimas opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības frakcijas deputāti sākuši parakstu vākšanu, lai rosinātu Saeimu lemt par zemkopības ministra demisiju, bet pagaidām šī parakstu vākšana nav sekmējusies panākumiem. Lai arī Dūklava pārstāvētās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdības koalīcijas partneri no “Vienotības” un nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK mudinājuši ZZS apsvērt iespēju nomainīt Dūklavu pret citu zemkopības ministru, demisijas pieprasījumam šie politiskie spēki nav pievienojušies. Turpretim ZZS koalīcijas partneru aicinājumos nedomā ieklausīties un uzskata tos par mēģinājumu politiski spodrināt savas spalvas.

Žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele komentē žurnāla rakstu.

Uzmeklējām “15 ļimončiku” zemīti ostā. Tur “personiskas” attiecības Dūklavam, atsakās atbildēt uz jautājumiem. Zaļa… twitter.com/i/web/status/8…
Thu Jul 27 06:45:21 +0000 2017

Uz neapskaužamo situāciju, kurā nonācis ministrs, norāda deputāte Ilze Viņķele (V).

Dūklavpaps sprukās. Ja atzīst, ka viņam pieder zeme ostā, tas sodāms pārkāpums. Ja noliedz paša teikto- pilnīgs plātīgs nenopietns idi..ts.
Thu Jun 22 16:12:25 +0000 2017

Vēsturnieks Guntis Zemītis norāda uz žurnālistu veiksmīgo darbu.

Nezin kāpēc, bet jau kuru reizi žurnālistiem ar izmeklēšanu iet raitāk nekā pašiem izmeklētājiem apollo.tvnet.lv/zinas/zurnals-…
Thu Jul 27 08:54:25 +0000 2017

Par tā dēvētās “oligarhu lietas” izmeklēšanu izsakās arī žurnāliste Ingvilda Zālīte.

Patiešām sirsnīgi: politiķi runā par kādu pasūtījumu, exKNABisti par shēmām, Ģpr par pārbaudi, bet IR atrod zemi irlv.lv/2017/7/27/ir-a…

Tvitera lietotājs ar lietotājvārdu “hansa lv” cer, ka tiesībsargājošās institūcijas pamatos “Ir” rakstā pausto.

 

Paldies @irLV, ka atrada to zemes gabalu. Bet – vai KNAB un VID arī atradīs?

Uzņēmējs Reinis Ceplis pieņem, ka žurnāla raksts var palikt paša Dūklava nepamanīts.

@Vinkele Dūklavs no alus brūža? Tas tak @irLV nelasa, tātad tā nav patiesība. Urbis gan lasa, rau, Barčai atvainojās 😉

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes loceklis Guntis Gūtmanis savukārt apšauba publikāciju.

@irLV Kārtējo reizi IR melo! Uztaisīja rakstu par zemes īpašnieku ostā un BEZ NEVIENA pierādījuma apgalvo ka par to runājis Dūklavs!
Thu Jul 27 07:57:23 +0000 2017

Tikmēr uzņēmējs Ainars Brūvelis norāda uz pierādījumu trūkumu. 

Nu, “vot”. Tad jau zeme Dūklavam nepieder, bet turīgam valdes loceklim
delfi.lv/news/national/…

Starptautiskā biznesa stratēģijas un attīstības eksperts Rolands Ozoliņš uzskata, ka Dūklavs nav īsti piemērots ministra amatam.

Vajadzētu brīnīties nevis par Dūklava “dīliem”, bet par to, ka valstī ir ministrs bijušais kolhoza priekšsēdētājs, komunists bez angļu val.

Ierēdne Ināra Rubene komentē Dūklava darba stilu.

 

@koleegjis @Zemkopibas_min Aizgājis Dūklavs no kolhoza, bet ne kolhozs no Dūklava.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Kādas tur sprukas ,Knabs vēl trīs gadus izmeklēs un ja žurnālistiem būs taisnība ,būs iestājies noilgums. Ja arī pēc pusgada sāks ko darīt ,tad īpašumi būs pārrakstīti uz sievas vārda kā Bondaram tagad.Kad pieņēma lēmumu par krājbanku ,tad arī vajadzēja arestēt Bondara īpašumus ,neļaut pārrakstīt ,tāpat ar Dūklavu ,tagad jau vajadzētu arestēt īpašumus ,ne gaidīt izmeklēšana rezultātus pēc gadiem diviem.

  • Ločmelene, ko par Bondara šeftēm neraksti? Krājbankas miljoni izkūpēja krievu kontos. Bail, jo , kur lila nauda, var norauties …

 2. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 3. piemirsa večuks, kam negadās

 4. Te ir Sarosa pirksts, kuram klausa Ločmelene. Šī babene rāpo pakaļ kautkādām tenku vējam, bet IR KURLA TANTIŅA, KAD NO LATVIJAS AIZPLŪST MILJARDU STRAUMĪTES UZ ĀRZEMĒM. Troksnis ap 7 gadīgā dzērāju sarunām, tikmēr Latvijā tiek kaldināti plāni , kā izsūknēt nākošos miljardus. Dūklavs ir kā mūris== ielīda Centrāltirgū, pieņēma jauno likumu par zemes tirdzniecības cietināšanu ārzemniekiem, ( Ločmeliene, aizvelcies ar savu apkakāto IR uz Centrāltirgu, kur miljoni aiziet garām valsts kasei)

 5. Ko tu – tas manas tantes, bet tante ,man parādā bluspulveri …
  -Tā kā lai kādi VID iet ieskrieties pa papīriem – tantes un viss.
  -Tad kāpēc tantes un kā viņa pie tā tika ?
  – Stāstu – tante man parādā bluspulveri…

 6. Kā atgādinājums Atbildēt

  Vientuļš vagoniņš Torņukalnā stāv.

 7. ja izieta maksātnespēja, tad taču cilvēkam nekas nevar piederēt?

 8. kolchozniece-stachanoviete Atbildēt

  Jācer, ka bankratu ģimenīte pa blatu izkārtos politbankratu arī Dūklavam …

 9. sarunas jau nav pieradījums īpašumtiesibām Atbildēt

  tikpat labi viš tos 10% vareja piesaukt lai sarunu biedram pamatotu kāpec viš paceļ šādu jautājumu, tā teikt dūklavam personigi varbut ar piemestu vairāk, kamer nepazistamam dūklava paziņai noteikti ka ne. var redzet ka ne žurnaļugām, ne komentētājiem nekad nekas vērtigs nav piederejis un nav nācies to pārdot.

 10. Dīvaina situācija- cilvēkiem pieder dārgs nekustamais zemes īpašums Rīgas centrā , paņem kredītu Pareksā, nevar atdot un pasludina savu maksātnespēju. Kāpēc banka nevērsa piedziņu pret šo zemi? Te ir pavisam kaut kas dīvains. To derētu noskaidrot un tautai pastāstīt.

 11. dūklavam ir jādemisionē!!!!!!!!!

 12. alise brīnumzemē Atbildēt

  par duklavu tiešām viss skaidrs.viņa runas stilu vispār nav iespējams atdarināt… bet mani šoreiz pārsteidza Berģu ģimenes maksātnespējas procesi !!!!!!!!!!! Neviens nespēja segt zaudējumus ar reālu nekustamo īpašumu !!!!!! Vai tas mūsu LV patiešām šāds vienīgais gadījums ??????

 13. te pienāca Kindzulis Atbildēt

  mikslis – kolhoznieciskais kapitālisms.

Draugiem Facebook Twitter Google+