×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. marts, 2018
Drukāt

Soctīklos mutuļo par Kopdzīves likumu: “Saeima mūs pasūtījusi 3 gadsimtus atpakaļ!” (14)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls.

Saeimas vairākums šodien nolēma noraidīt iedzīvotāju iniciatīvu par Kopdzīves likumu. Jau vēstījām, ka Saeimas sēdē šis jautājums debates neraisīja. Lēmumu atbalstīja 48 deputāti, pret bija 18, četri parlamentārieši balsojumā atturējās, bet vēl 12 deputāti balsojumā nepiedalījās. Kopdzīves likuma ieceri atbalstīja “Vienotības” un “Saskaņas” deputāti, lai arī vairāki abu partiju politiķi izvēlējās nebalsot vai atturēties.

Partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs Juris Pūce parakstu vākšanu par šo priekšlikumu iniciējis pirms nepilniem trīs gadiem, un portālā “Manabalss.lv” iniciatīvu parakstīja vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju.

Par Saeimas balsojumu šodien aktīvi sociālajā tīklā Twitter sprieda sabiedrība. Dažs pat norādīja, ka ar šodienas balsojumu “Saeima pasūtījusi 3 gadsimtus atpakaļ pagātnē 10 139 Latvijas pilsoņus un LV kopumā.”

Turpinājumā sabiedrības viedokļu izlase no Twitter pēdējo stundu un dienu laikā, kur tauta paudusi savus viedokļus par Kopdzīves likuma jēgu vai bezjēgu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Kopdzīves likums ir netiklības likums. Ja sievietei ir bērns no vīra, tad vīrs tāpat ‘var paņemt vagu’, arī sieva ‘var paņemt vagu’. Kopdzīve bez laulības ir netiklība, to taču, cienītie, jūs saprotat? Jūs taču saprotat, ka esat drusku neveseli, ka gribat noslēpt savu izlaidīgo, netiklo dzīves veidu, to ietērpjot deģeneratīvā likumā, lai tādējādi grautu mūsu tautas tikumību un morāli?

  • Likuma mērķis nav ietērpt dzīvesveidus. Ar realitāšu tērpšanu nodarbojas laulības utml. rituāli.
   Likuma mērķis ir piesaistīt likumus reāli izplatītiem, nevis tikai reliģijas priekšrakstītiem dzīvesveidiem. Arī ja jums dotie dzīvesveidi šķiet nosodāmi, jums jāpiekrīt, ka pašreizējie likumi, kuri tos vienkārši ignorē ir nepietiekami.

 2. Racionāli argumenti netiek ievēroti, jo faktiski valstī ir tūsktošiem neprecējušos, bet faktiski kopā dzīvojušu pāru.
  Bet tas jau vienalga, jo galvenais drauds tak esot geji un lesbietes kas tūliņ sareģistrēsies

 3. Nav racionālu argumentu, kāpēc tāds kopdzīves likums ir nepieciešams.
  Beidzot apsveicams deputātu lēmums!
  Piegulētāju īpašošana ir sekmīgi izgāzusies.
  Tāpat klusums no medijiem par iniacitīvu, ka ģimene ir vīrietis, sieviete un bērni. Savākusi 2x+ lielāku atbalstu!!!

 4. Samazinātu PVN likmi rupjmaizei un atraitņu pensijas kā Eiropā,gan Juris Pūce nez kādēļ neatbalsta!

 5. Ja lasot par kopdzīvi, pirmais, kas jums nāk prātā ir geji, tad man jums ir sliktas ziņas.

 6. Kopdzīves likuma noraidīšana nu gan ir pareizs solis. Neesmu ne formalitāšu, ne gigantiski pompozu kāzu piekritējs, bet sareģistrēties nebija ne grūti, ne dārgi. :))

 7. Esmu gejs un dzīvoju kopā ar savu puisi!Ko mums darīt,ja valsts atsaka reģistrēt mūsu laulību?

 8. Es esmu gejs un dzīvoju kopā ar savu puisi.Ko mums darīt,ja valsts atsaka reģistrēt mūsu laulību?Un citās ES valstīs reģistrētās geju laulības nav spēkā LV.

 9. Cik var garīgi slimi cilvēki pozicionēties?

Draugiem Facebook Twitter Google+