Latvijā
Politika

Soctīkls “Facebook” slēdzis lapu “Saskaņa Online”4


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/EPA

“Facebook” slēdzis lapu “Saskaņa Online”, par kuru aktīvi ziņojuši sociālā tīkla lietotāji, trešdien vēsta TV3.

Pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” žurnāliste Inga Spriņģe raidījumam stāstīja, ka cilvēki iesūtīja “Re:Baltica” informāciju par to, ka “Riga Online” “Facebook” lapa ir pārtapusi par “Saskaņa Online”.

Raidījums vēstīja, ka partija “Saskaņa” iepriekš nepolitiska satura lapu sāka izmantot sevis reklamēšanai, taču panāca pretēju efektu – lapa tagad ir slēgta. Par tādas lapas kā “Riga Online” jeb “Saskaņa Online” kādreizējo esamību tagad vien liecina daudzie sociālā medija “Facebook” lietotāju ieraksti, jo pati lapa ir dzēsta.

Ieraksti liecina par cilvēku sašutumu, kā populāra, sākotnēji nepolitiska lapa, pēkšņi pārtapusi par politiskā spēka “Saskaņa” reklāmas lapu un paši lietotāji – neviļus par “Saskaņas” sekotājiem.

Lietotāji par negodīgu rīcību var sūdzēties “Facebook”, un, izrādās, ka medija uzturētāji to ņem vērā. Ar “Facebook” aktīvi mēneša garumā kopā ar Valsts kanceleju sazinājās arī Spriņģe, kura ilgstoši pēta galvaspilsētā valdošās partijas aktivitātes sociālajos tīklos.

Saistītie raksti

Spriņģes vērtējumā, šī ir laba rīcība no “Facebook” puses, jo tas parāda, ka nedrīkst ar šādiem negodīgiem paņēmieniem, piemānot cilvēkus, veidot šādas politiskās lapas.

“Šīs lapas tika izveidotas vismaz gadu iepriekš. Apzināti un sistemātiski tika vākts sekotāju skaits,” piebilda Spriņģe.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv