Latvijā
Sabiedrība

Soctīklu spēks: vācu aitu sugas suns laimīgi sastop saimnieku7

Suns laimīgi atrada saimnieku ar soctīklu palīdzību. Foto – RPP

Svētdien, 25.martā, Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki Kundziņsalā pamanīja klaiņojošu vācu aitu sugas suni. Tā kā apkārtnē saimnieks nebija manāms, kārtības sargi suni uzņēma policijas automašīnā un sāka patrulēt cerībā atrast saimnieku.

Pēc ilgākas patrulēšanas un vairāku iedzīvotāju aptaujāšanas saimnieku atrast neizdevās, tādēļ uz notikuma vietu tika izsaukti Dr. Beinerta Veterinārā Klīnika darbinieki. Vēlāk, kad suns klīnikā bija pārbaudīts un konstatēts, ka nekādu traumu viņam nav, viņš tika nogādāts Dzīvnieku patversme “Ulubele”.

Pa to laiku kārtības sargi vairākās ar dzīvniekiem saistītās Facebook grupās izvietoja suņa fotoattēlu un drīz vien saimnieks šādā veidā atradās.

Šajā gadījumā sunim nebija čips, taču ar sociālo tīklu palīdzību saimnieku izdevās atrast. Taču ne vienmēr šādā veidā izdodas atrast saimniekus. Tieši tādēļ normatīvie akti paredz, ka, lai izņemtu savu mīluli no dzīvnieku patversmes, tas pirms tam tiek reģistrēts un čipēts. Saimniekam, lai saņemtu savu mājdzīvnieku, ir jāsedz čipēšanas izdevumi.

Jau no pagājušā gada visiem suņiem Rīgā ir jābūt ar implantētu mikročipu. Šāda kārtība ir paredzēta, lai rūpētos par dzīvnieka drošību.

LA.lv