×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Soču olimpiskajām spēlēm iekonservē teju pusmiljonu kubikmetru sniega

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijā organizatori aprīlī steidz pabeigt iekonservēt 450 000 kubikmetru sniega, lai nodrošinātos pret nelabvēlīgiem laikapstākļiem 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs.

Visu 2012./2013.gada sezonu sniegu ražo 200 speciālu mašīnu, bet gatavās produkcijas noglabāšanā ir iesaistīta smagā tehnika un darbaspēks. Vairāk nekā 10 metru augstos sniega blāķus noenkuro pie nogāzes un pārklāj ar siltumizolējošu materiālu un noslogo. Jau iepriekšējā ziemā organizatori eksperimentēja ar sniega noglabāšanu, iekonservējot 10 000 kubikmetru aukstās masas, kas saglabājās līdz oktobrim.

Par olimpiskajām kalnu slēpošanas un snovborda sacensībām atbildīgais “Roza Hutor” olimpiskā objekta ģenerāldirektors Sergejs Bačins piebilda, ka Sočos darbojas Eiropā lielākā sniega ražošanas sistēma, kas ļaus aizvadīt sacensības arī tad, ja no debesīm nenokritīs neviena sniegpārsla.

Februārī sniega trūkuma dēļ Soču olimpisko spēļu objektos atcēla iepriekš ieplānotās pārbaudes sacensības paralēlajā slalomā snovbordā un slēpošanas sloupstailā. Lai nodrošinātos pret līdzīgām likstām nākamgad no 7. līdz 23.februārim paredzētajās ziemas olimpiskajās spēlēs, organizatori izlēma sagatavoties, lai vajadzības gadījumā varētu paļauties uz pērno sniegu.

Pēc Krievijas Meteoroloģijas dienesta informācijas, februāra vidējā temperatūra Krasnaja Poļana meteostacijā ir plus viens grāds. Tiesa, stacija izvietota 500 metru zemāk nekā kalnu slēpošanas trases.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+