×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Britānijas valdība soda enerģētikas firmas (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Britānijas valdības ieceltais enerģijas cenu regulators pieprasa enerģētikas firmām atmaksāt klientiem 400 miljonus mārciņu. Britānijas Gāzes un elektrības tirgus pārvaldes (“Ofgem”) direktors Filips Kalems paziņojis, ka sešām lielākajām gāzes un elektrības firmām būs jāatmaksā patērētājiem vairāk nekā 400 miljoni mārciņu, kas pēdējos sešos gados uzkrāti enerģētikas firmu klientu slēgtajos banku kontos. Šī summa ir atlikums no patērētāju kredīta rēķiniem, privātpersonām un uzņēmumiem mainot atrašanās vietu vai enerģijas piegādātāju.

Uzkrātā klientu 
nauda jāatdod


Enerģijas cenu regulators piebilda, ka vēlētos, lai “piegādātāji darbotos ar lielāku atbildību pret patērētājiem, jo enerģētikas firmu uzkrātā patērētāju kredīta summa ir nepieņemami liela”, atzīmē raidsabiedrība BBC. Pēc regulatora aprēķiniem, šajā lietā ir iesaistīti aptuveni 3,5 miljoni mājsaimniecību un aptuveni 300 000 uzņēmumu.

“Laikā, kad daudzi cilvēki pūlas savilkt galus, ir ļoti būtiski, lai enerģētikas firmas rīkotos atbildīgi un darītu visu iespējamo, lai atdotu šo naudu patērētājiem un atjaunotu klientu uzticību,” paziņojis “Ofgem” izpilddirektors Endrū Raits. “Mēs gribam redzēt enerģijas piegādātāju firmu izlēmīgu rīcību šīs problēmas risināšanā,” BBC teica Raits.

“Ofgem” vērtējumā piegādātāji paturējuši vismaz 202 miljonus mārciņu no bijušajiem klientiem mājsaimniecībās un vismaz 204 miljonus mārciņu no biznesa klientiem. Regulators paziņojis, ka veic izpēti, vai piegādātāju politika iemaksātās naudas atdošanā klientiem atbilst pastāvošajiem noteikumiem. Gadījumos, kad nauda nevar tikt atdota, regulators sagaida, ka enerģētikas firmas to izlietos “klientu kopējā labā” un grib saņemt paskaidrojumus par tās izlietojumu. “Mēs gribam darīt zināmu visiem enerģētikas firmu klientiem, ka viņiem ir tiesības paturēt savā rēķinā esošo kredīta summu, mainot enerģijas piegādātāju,” atgādina “Ofgem” pārstāve. Valdības ieceltais regulators atzīmē, ka kavēšanās ar klientu kredīta atmaksāšanu attur miljoniem cilvēku mainīt enerģijas piegādātāju, kas vairotu konkurenci enerģijas tirgū un pazeminātu cenas. Britānijas sešas lielākās enerģētikas firmas, kas piegādā enerģiju 98 procentiem valsts mājsaimniecību, pēdējos mēnešos ir paaugstinājušas cenas.

Firmām 
jāpublisko cenas


Cenšoties vairot partijas politisko kapitālu, opozīcijā esošās leiboristu partijas vadītājs Edvards Milibends solījis iesaldēt enerģijas cenas uz 20 mēnešiem, ja viņa partija uzvarēs vēlēšanās nākamgad. Leiboristu ēnu kabineta enerģētikas ministre Kerolaina Flinta paziņojusi, ka enerģētikas firmām nav bijis attaisnojuma klientu naudas uzkrāšanai un paudusi apņēmību noskaidrot, kāpēc “Ofgem” nav laikus apzinājis un sācis risināt šo problēmu. Konservatīvo un liberāldemokrātu koalīcijas valdības enerģētikas ministrs Edvards Deivijs uzskata, ka lielās enerģētikas firmas būtu jāsadala, lai mazinātu to “žņaudzošo tvērienu” enerģijas piegādē vietējā tirgū. Enerģijas piegādātāju apvienības “Energy UK” pārstāvis paziņojis, ka kredīta naudas atdošana var būt apgrūtināta, jo daļa klientu neatstāj kontakttālruni, mainot dzīves vietu, turklāt daļa klientu pazūd, neapmaksājuši rēķinus. Pēc “Ofgem” aicinājuma vairākums no sešām lielākajām enerģētikas firmām piekritušas klientu kredīta automātiskai atmaksai, atzīmē laikraksts “The Guardian”. Regulators pieprasījis enerģētikas firmām sniegt detalizētu pārskatu par elektrības tirgu starp tās ražotājiem un firmas atzaru, kas veic piegādi klientiem. Jaunie noteikumi, kas stājas spēkā šā gada 31. martā, paredz, ka firmām būs jāpublisko cena, par kādu tās pērk un pārdod enerģiju vairumtirdzniecībā, līdz diviem gadiem iepriekš. Noteikumu pārkāpējam draud liela sodanauda.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vispār jau nav tādas valsts kā Britānija, ja kas…

Draugiem Facebook Twitter Google+