×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. februāris, 2012
Drukāt

Soda Grieķijas radiostaciju, kuras žurnālists Merkeli nosauca par “netīro Berlīnes mauku”

angela2

Vienai no Grieķijas radiostacijām uzlikta 25 tūkstošu eiro liela sodanauda, jo tās žurnālists ēterā Vācijas kancleri Angelu Merkeli nosaucis par “netīro Berlīnes mauku”.

 

Kā vēsta angliski rakstošā interneta ziņu vietne “Athens News”, radiostacijas “Real FM” žurnālists Jirgs Trangs 2011. gada septembra pārraidēs divkārt uz Merkeli attiecināja grieķu jēdzienu, kuru burtiski varētu tulkot kā “netīrā Berlīnes meitene ar pavērto dirsu”. Grieķijas Nacionālā Radio un televīzijas padome savu lēmumu pamato ar to, ka Trangs lietojis nepiedienīgus izteicienus un kropļojis grieķu valodu. Trangs trešdien publiski atvainojās, taču tūlīt pat paziņoja, ka grieķi kļuvuši par “2012. gada žīdiem”.

Eirozonas parādu krīze Berlīnes un Atēnu attiecībās ienesusi īpašu saspīlējumu. Kamēr daudzi vācieši krīzē galvenokārt vaino Grieķiju, daudzi grieķi savās nelaimēs apsūdz Vāciju, kas jaucoties viņu valsts ekonomikā. Protestu laikā pret Grieķijas valdības iecerētajiem taupības pasākumiem daži demonstranti izmantoja nacistiskos simbolus, tādējādi paužot savu neapmierinātību ar šķietamo Vācijas spiedienu uz Atēnām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+