Mobilā versija
Brīdinājums +4.9°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
28. augusts, 2014
Drukāt

Britānijā soda kredītņēmēju konsultantus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Royal Bank of Scotland (RBS) in London

Britānijas valsts atbalstu saņēmušajai bankai “Royal Bank of Scotland” (“RBS”) piespriests 14 miljonu mārciņu (18 miljonu eiro) liels sods par to, ka banka nepietiekami centusies izskaidrot mājokļa pircējiem hipotekārā kredīta izmaksas.

Finanšu darbības pārvaldes ziņojumā teikts, ka konstatēti “būtiski trūkumi” procesā, kā banka sniedz padomus klientiem, kas ņem kredītu mājokļa iegādei. Regulators piebilda, ka pārbaudē tikai divos no 164 hipotekārā kredīta pārdošanas gadījumiem, kas veikti no 2011. gada jūnija līdz 2013. gada martam, ievēroti vispārējie standarti. RBS un tās meitasuzņēmums “NatWest”, iesakot mājokļa kredītu, nav pilnībā izvērtējis patērētāja budžeta iespējas. Tāpat banku darbinieki nav devuši klientiem padomus, kāds mājokļa kredīta termiņš viņiem ir piemērotākais.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+