Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Soda par nepakļaušanos policistam 


Foto: LETAFoto: LETA

Policijas automašīna ar ieslēgtām bākugunīm.

Šā gada februārī apgabaltiesa atstāja negrozītu pirmās instances spriedumu. Ar to Aizkraukles rajona tiesa pērn 8. aprīlī atzina Parfenoviču par vainīgu pēc Krimināllikuma 270. panta 1. daļas – par pretošanos varas pārstāvim – un viņš tika sodīts ar 100 stundu piespiedu darbu. Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu departaments 7. aprīlī nolēma atteikties pārbaudīt nolēmuma tiesiskumu, līdz ar to stājas spēkā Zemgales apgabaltiesas spriedums.

Kā rakstīts, 2011. gada rudenī internetā tika izplatīts videomateriāls, kurā bija redzams, kā policists pieiet pie apturētas automašīnas, kuras vadītājs ir pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus. Gan pārkāpējs, gan viņa blakussēdētājs runāja krieviski un pieprasīja to darīt arī ceļu policistam, kurš uzstājīgi lietoja valsts valodu. Tomēr krieviski runājošie vīrieši policistam nepiekāpās un pēc likumsarga pieprasījuma neuzrādīja personu apliecinošus dokumentus, krieviski skaidrojot, ka nesaprot, ko policists vēlas, un ka nepieciešams pieaicināt tulku.

Parfenoviča krimināllieta bija viena no tām, kas tika nozagta no Zemgales tiesas apgabala prokuratūras telpām. Pērn 24. augustā tika pieņemts lēmums par nozagtās lietas atjaunošanu, un lieta tika pilnībā atjaunota un nodota Aizkraukles rajona tiesai.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+