Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Soda punkts par telefonu rokā: stājas spēkā jauni noteikumi1

Foto: Liis Treimann/EEsti Media/Scanpix/LETA

Stājušās spēkā izmaiņas normatīvajos aktos, kas paredz autovadītājiem par mobilā telefona un citu viedierīču lietošanu pie auto stūres reģistrēt vienu pārkāpumu uzskaites punktu. Šī ir samilzusi problēma, par ko liecina pagājušajā gadā CSDD veiktais pētījums, kas atklāja, ka vairāk nekā 70% autovadītāju ikdienā pie stūres lieto mobilos telefonus.

Ņemot vērā šīs problēmas nozīmi, Ministru kabinets lēma, ka par šiem pārkāpumiem būtu jāreģistrē punkti, apstiprinot grozījumus noteikumos.

Tie paredz, ka viens pārkāpumu uzskaites punkts tiks reģistrēts arī tad, ja pasažieris brauciena laikā nebūs piesprādzējies, savukārt pasažierim par nepiesprādzēšanos tāpat kā līdz šim tiks izteikts brīdinājums vai piešķirts naudas sods.

Vēl punktu varēs saņemt par braukšanu ziemā ar auto, kas ir aprīkots ar vasaras riepām, un par iebraukšanu krustojumā sastrēguma laikā. Ar diviem pārkāpumu uzskaites punktiem tiks sodīta braukšana vienvirziena ielā pretējā virzienā.

Saistītie raksti

Stājušās spēkā izmaiņas pārkāpumu uzskaites punktu dzēšanas kārtībā. Līdz šim, sakrājot četrus punktus, vadītājam tika piedāvāta iespēja brīvprātīgi apmeklēt apmācību kursus ceļu satiksmes drošības jautājumos.

Turpmāk, sakrājot četrus punktus, vadītājam tiks piedāvāta arī iespēja apmeklēt braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības (psihologu konsultācijas). Ja kursi ceļu satiksmes drošības jautājumos vai psihologu konsultācijas tiks noklausītas, arī turpmāk vadītājam tiks dzēsti divi punkti.

LA.lv