Mobilā versija
+1.9°C
Māra, Mārīte, Marita
Sestdiena, 25. marts, 2017
3. februāris, 2016
Drukāt

Sodi neattur nozagšanas un krāpšanās

Foto: Ivars BušmanisFoto: Ivars Bušmanis

Lietuvas sodu sistēma šobrīd ir tāda, ka zagšana, krāpšanās un izvairīšanās no nodokļu nomaksas pagaidām “ir izdevīga”, paziņojusi prezidente Daļa Grībauskaite pēc  Apelāciju tiesas lēmuma būtiski mīkstināt spriedumu trim apsūdzētajiem Darba partijas melnās grāmatvedības lietā.

Norobežojoties no konkrētās lietas, prezidente uzsvērusi, ka Lietuvas sodu sistēma neattur noziedzniekus – pagaidām “atmaksājas” gan krāpt, gan zagt, gan nemaksāt nodokļus.Darba partijas dibinātāju un tās bijušo Eiroparlamenta deputātu Viktoru Uspaskihu tiesa attaisnojusi apsūdzībās par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, atceļot viņam piespriesto četru gadu cietumsodu. Par grāmatvedības datu sagrozīšanu viņam būs jāmaksā 6800 eiro naudassods. Spriedums šai lietā mīkstināts arī Seima deputātam Vītautam Gapšim un bijušajai partijas grāmatvedei Marina Ļutkevičienei. Daļā apsūdzību iestājies noilgums, jo to izmeklēšana un izskatīšana tiesās ilgusi jau gandrīz desmit gadus.

Pievienot komentāru

Emanuels Makrons izpunktē sāncenšus. Skolēna un skolotājas romānsPrezidenta kandidāta sieva ir viņa bijusī franču valodas skolotāja
Draugiem Facebook Twitter Google+