Mobilā versija
Brīdinājums +2.0°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
18. februāris, 2013
Drukāt

Sodi pie transporta stūres

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā mainīti sodi par pārkāpumiem ceļu satiksmē. Likumā precizēts naudas sods par nereģistrēta transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, līdzšinējos 20 latus paaugstinot līdz 40 – 100 latiem.

Kad pienākumu reģistrēt transportlīdzekli neievēro, rodas nepamatoti apgrūtinājumi iepriekšējam īpašniekam. Nepārreģistrēšana turklāt ir ierasta prakse, lai izvairītos no sodiem, kas piemēroti par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Ar likuma grozījumiem noteikts mazāks naudas sods par luksofora papildsekcijas signāla neievērošanu, kas ir mazāk būtisks pārkāpums nekā aizliedzošā pamatsignāla ignorēšana. Par braukšanu, ja papildsekcijā nav iedegta zaļā bulta, mopēda vadītajam varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt piecu latu sodu, bet citu transportlīdzekļu vadītājiem – no 20 līdz 40 latiem. Līdz šim sods nebija diferencēts: velosipēda vai mopēda vadītājam bija 10 lati, pārējiem – no 20 līdz 100 latiem.

Sods par braukšanu ar transportlīdzekli, kam ir nepietiekams riepu protektora dziļums, attiecināts uz jebkuru transportlīdzekli, nevis tikai uz tiem, ko izmanto komercpārvadājumos un pašpārvadājumos. Vadītājam par to varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu no 10 līdz 40 latiem, par ekspluatāciju atbildīgajai personai – no 40 līdz 100 latiem, bet juridiskajai personai – no 50 līdz 500 latiem.

Likums ievieš atbildību arī mopēdu vadītājiem par braukšanu bez obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas OCTA. Par to naudas sods būs 20 līdz 40 latu, pārējiem transportlīdzekļiem sods paliek nemainīgs – no 60 līdz 80 latiem.

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+