×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

Šodien atklāj Rāmavas pavasara izstādi saimniekiem 


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ne lauksaimniekus un lauku uzņēmējus, nedz tirdzniecības firmas aprīļa sniegi nav spējuši iebiedēt – 4. aprīlī Rāmavas izstāžu komplekss divdesmit pirmo reizi ver vārtus līdz kājai.

 

Dalībnieku skaits sasniedz trīs simtus. Kā zina teikt SIA “A.M.L.” izstāžu kompleksa “Rāmava” izstāžu daļas vadītājs Gunārs Zalcmanis, dažāda mēroga kompāniju, firmu, uzņēmumu un saimniecību aktivitāte esot lielāka nekā 2012. gadā. Izstādes ģenerālsponsori: SIA “Hipolīzings” un AS “Swedbank”.

Izstādes rīkotāji informē, ka šā pavasara piedāvājums ir tik daudzveidīgs, ka spēj ieinteresēt gan lielo lauku ražotāju, kas specializējies dažādās nozarēs un māk novērtēt modernāko tehniku un tehnoloģijas, gan vidējas ražotnes vai saimniecības īpašnieku. Piemēram, SIA “Valtek” piedāvā firmas “Valtra” traktoru jauno sēriju. Tā atšķiras no jau pazīstamajiem agregātiem ar to, ka izdarīti uzlabojumi, lai samazinātu izmešu daudzumu un panāktu augstāku ekoloģiska darba efektu.

Savukārt firma “VBC Grup” parādīs tā saukto rotācijas arklu, kas ļauj zemi apstrādāt vietās, kur ar parastu arklu netiek klāt. Tam raksturīgi, ka lauku it kā pārlāpsto. Pagājušā gada rudens izstādē arklu demonstrēja pirmoreiz, un tam bija piekrišana. To pašu var teikt par SIA “Mežs un lauks” malkas skaldītāju – tas ir agregāts, kas baļķi paceļ, sagarina un saskalda pagalēs. Zinātāji apgalvo, ka Igaunijā tādus lieto gandrīz katrā lauku mājā.

Netrūks ko salīdzināt augkopjiem. Tāpat piensaimniekiem, iespējams, govju ganāmpulku īpašniekus ieinteresēs spāņu ražojuma barības dalītājs ar 10 tonnu ietilpību. Būs ko izvēlēties mežsaimniekiem.

Pavasarī izstādes apmeklētāji arvien aizrautīgi pērk augļu kociņu un ogulāju stādus, graudu, zālāju un dārzeņu sēklas – arī šoreiz neviens nepaliks bešā. Plaša izvēle. Vairāk nekā citus pavasarus tirgos sēklas kartupeļus. Kā arvien lauksaimniekiem aktuāla agroķīmijas preparātu iegāde, un speciālistu konsultācijas izstādē būs vispieejamākās.

Izstādē varēs iepazīties ar bioloģiskās lauksaimniecības ražotājiem, uzzināt viņu domas par šā novirziena priekšrocībām, ieguvumiem un risku. Daudzus iekārdinās mājražotāju prece – sulas, sieri, maize, žāvējumi, visdažādākie labumi un kārumi tiek piedāvāti plašā izvēlē. G. Zalcmanis atzīst: viņu varētu būt vēl vairāk, ja Rāmavas kompleksā platības pietiktu visiem gribētājiem.

Sava vieta nosacītai izklaidei. Ir apskatāmi gaļas šķirņu liellopi, kas īpaši pievelk ģimenes ar bērniem. Tāpat truši, kurus parasti izstādes laikā arī labprāt iegādājas. Bet ģenerālsponsori katru dienu līdz pat 7. aprīlim rīkos loteriju “Tavs pavasara palīgs”.

Visas izstādes dienas, izņemot 5. aprīli, semināru zālē tiek piedāvātas diskusijas. Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija noturēs semināru gan zālē, gan izstāžu laukumā 4. aprīlī. Bet 6. aprīlī par augstvērtīga aitu ganāmpulka ciltsdarbu stāstīs Latvijā pazīstamās agronomijas doktores Genovefa Norvele un Astrīda Kairiša. 7. aprīlī notiks “Mazpulcēnu trušmīļu skola” – ko tas nozīmē, uzzināsit Rāmavā!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+