Kultūra
Māksla

Šodien atvadās no Mākslas akadēmijas profesora Andra Rubeņa 16

Foto LMA

Rīgas krematorijā šodien plkst.12 notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) profesora, filozofijas doktora un vairāku grāmatu autora Andra Rubeņa, aģentūru LETA informēja LMA pārstāve Linda Indriksone.

Rubenis bija ilggadējs LMA Mākslas zinātnes nodaļas Humanitāro zinātņu katedras vadītājs, kurš ar savām grāmatām un pasniedzēja darbu vairāk nekā 40 gadu garumā sekmēja humanitārās izglītības latviešu valodā attīstību.

“Līdztekus enciklopēdiskām zināšanām viņam piemita arī lielisks stāstnieka talants, spēja aizraut un ieinteresēt studentus daudzās augstskolās un profesionāļus dažādās jomās,” sacīja Indriksone.

Savas karjeras laikā Rubenis sarakstījis tādas grāmatas kā “Ētika. Viduslaiku izglītība, antropoloģija un ētika”, “Ētika. Rietumu baznīctēvu antropoloģija un ētika”, “Ētika. Kristīgās antropoloģijas un ētikas veidošanās”, “Senās Romas kultūra”, “Viduslaiku kultūra Eiropā”,

“Renesanses filozofiski maģiskais reālisms”, “Absolūtisma un apgaismības laikmeta kultūra”, “Baroks un klasicisms”, “Mākslinieku cerību un domu pasaule renesanses laikmetā” un “Mākslas vēstures teorijas vēsture” un citām.

LA.lv