×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
10. jūlijs, 2014
Drukāt

Šodien Gudeniekos atklās “Suitu tikšanās vietu” (1)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

“Suitu tikšanās vieta” – šāds nosaukums dots jaunam objektam – trīs milzīgiem koka krēsliem ar suitu sievu siluetu atzveltnēm, kas uzstādīts Gudenieku pagasta mājās “Kalniņi” pie ceļu Gudenieki – Ēdole, Alsunga – Ķikuri krustojuma un šodien tiks atklāts,vēsta Skrunda.tv.

Tēlnieku Ivara Miķelsona, Jura Krafta un Didža Grodza izveidotie krēsli simbolizē visu trīs suitu zemju – Alsungas, Gudenieku un Jūrkalnes – kopīgo kultūru un tradīcijas. Etnogrāfiskā ansambļa “Gudenieku suiti” vadītāja Lidija Jansone teic, ka objektam izvēlēta īstā vieta – šeit būs grūti aizbraukt garām, te var sākt ekskursijas, padziedāt un pastāstīt par suitiem.

Objekts izveidots piektā Starptautiskā mākslas plenēra Jūrkalnē laikā, kas tiek organizēts pēc mūziķa un mākslinieka Igo iniciatīvas.

Mākslinieki pavadījuši desmit dienas vēsturiskajā suitu novadā, atspoguļojot vietējo dabu, cilvēkus un kultūru. Dažādās tehnikās savus darbus plenērā rada Kirils Panteļejevs, Kristīne Nuķe Panteļejeva, Sandra Strēle, Madara Neikena, Jānis Dukāts, Esmeralda Purvišķe, Ingrīda Pičukāne, Elīna Titāne, Sanita Ābelīte, Igo, kā arī igaunietes Anniki Kari un Kornēlija Koto.

Šodien plkst. 12 tiks atklāta “Suitu tikšanās vieta”, kas atrodas pie autoceļa Kuldīga-Alsunga-Jūrkalne. Plkst. 13 notiks izstādes atklāšana “Pilsberģu krogā”, plkst.14 “Rīvas krogā”, plkst. 15 viesu nama “Imantas” restorānā un plkst.16 – “Zaķu krogā”.

Nākamajos gados paredzēts izveidot līdzīgus objektus arī Alsungā un Jūrkalnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Vēl vairāk par suitu dziedāšanu man griež ausīs un acīs mūsu “jaunlatviešu” valoda, ko ļoti aktīvi popularizē tikko izceptie, paši sevi par žurnālistiem godātāji skribenti. Pajautājiet 100 latviešiem, kur atklāta suitu tikšanās vieta un VISI jums atbildēs- “Kalniņos” vai “Kalniņu” mājās! Tikai ”žurnālists” ar neredzētu lepnumu paskaidros, ka tas tiks uzstādīts mājās “Kalniņi”.

Draugiem Facebook Twitter Google+