×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2016
Drukāt

Pensijas indeksēšanas diena – maksimālais pieaugums 6 eiro (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Piemērojot indeksu 1,018, 1.oktobrī tiks indeksētas visas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 332 eiro.

Tas nozīmē, ka tiks indeksētas visas pensijas un atlīdzības, kas nepārsniedz 332 eiro apmēru, un pensijas palielinājums būs atkarīgs no pensijas apmēra. Jo lielāka pensija, jo lielāks būs tās palielinājums. Piemēram, 150 eiro pensija palielināsies par 2,79 eiro, 200 eiro pensija palielināsies par 3,72 eiro, bet 250 eiro pensija palielināsies par 4,65 eiro.

Minimālā pensija Latvijā, ja apdrošināšanas stāžs ir līdz 20 gadiem, ir vienāda ar valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots koeficients 1,1. Pašlaik šī summa ir 70,43 eiro, tātad šīs pensijas palielināsies vien par 1,31 eiro.

Savukārt tām pensijām un atlīdzībām, kuras ir lielākas par 332 eiro, ar indeksu 1,0186 indeksēs tikai daļu no piešķirtās summas – 332 eiro -, kā rezultātā pensijas apmērs palielināsies par 6,18 eiro.

Izņēmums ir politiski represētās personas, I grupas invalīdi un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kuriem pensijas tiks indeksētas ar indeksu 1,0186 neatkarīgi no to apmēra.

Indeksēts tiks tikai pensijas apmērs, neņemot vērā pie pensijas piešķirtās piemaksas apmēru par apdrošināšanas stāžu līdz 1996.gadam. Jāņem vērā, ka no indeksētās pensijas var tikt ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas samazina izmaksājamo pensijas summu.

Indeksētas tiks vecuma, invaliditātes, izdienas un apgādnieku zaudējuma pensijas un atlīdzības, kuras piešķirtas vai pārrēķinātas līdz šī gada 30.septembrim.

Jau ziņots, kā pērn tika indeksētas tās pensijas, kuras nepārsniedza 311 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. vai lielāku izsmieklu un pazemojumu nevar vecajiem , nespējīgiem cilvēkiem?
    kur rodat paši sev deputāti naudu , ko celt un celt ; vai pašiem kauna vispār nav pielikt un pielikt; vai kāds no jums ir spējīgs izdzīvot ar tādu pensiju ap 200 eiro? vai starp pensionāriem nav cilvēki , kas strādājuši visu savu darba dzīvi gan augstos amatos, gan zemos… bet kad vairs neesi spējīgs atmet grašus , nevari iztikt , nomaksāt ; būs , kas tevi izliks ari no sava dzīvokļa; CIK BRĪVA LATVIJA, KO GRIB TO DARA.. VAI TO CEĻU CĒLĀM??????? Lai jūs tagad dzīvotu zaļi un mēs vecie pusbadā?

  2. Anekdote iz SSSr. Отчетно выборное собрание в одном из колхозов. В первой части доложили о достигнутых результатах. Во второй части награждение отличившихся-жена председателя награждается цветным телевизором. аплодисменты! Жена парторга награждаеся отрезом на платье-аплодисменты! А доярке Маше обявляетса благодарность! Встаёт доярка Маша и говорит-братцы-так это почти нихуя! Tā jāsaka arī latvijas pensionāram!!!

  3. un tie 6 eiro būs arī tam,kuram pensija ir 19 000,bet tiem,kam ap 200 vai mazāk,tiem nekādu 6 eiro nebūs.

  4. bet deputātiem tiks indeksēta visa alga ar visām piemaksām, tā saucas tā “viena taisnība, viens likums visiem”. un koeficinents arī ir krietni lielāks. Cik ilgi tautai būs jācieš šī pazemošana un genocīds, vieni pamst, pārējiem nav maizei?

Draugiem Facebook Twitter Google+