Dabā
Laika ziņas

Šodien Latvijā no +2 līdz +15 grādiem. Otrdiena būs nedēļas siltākā diena 16

Vimbas lec Ventas rumbā Kuldīgā. Foto – LETA

Pirmdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra vietām valsts dienvidaustrumos un dienvidrietumos, spoži spīdot saulei, pakāpusies līdz +13..+15 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Tikmēr daudzviet valsts ziemeļu un centrālajā daļā, kur debesis sedz mākoņi un vējš nes aukstumu no jūras, gaisa temperatūra ir tikai +2..+6 grādi.

Pirmdienas priekšpusdienā Rīgā gaisa temperatūra pazeminājās līdz +1..+2 grādiem, pēcpusdienā tā pakāpusies līdz +3 grādiem. Maksimālā gaisa temperatūra svētdien galvaspilsētā bija par 15 grādiem augstāka.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem svētdien 13 novērojumu stacijās tika labots 2.aprīļa siltuma rekords, Daugavpilī ar +20,4 grādiem sasniegts arī jauns nacionālais rekords.

Salīdzinot ar siltajām dienām nedēļas nogalē, būs jūtami zemāka

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks paaugstināta spiediena apgabals, līda ar to vējš būs lēns un šodien rietumos uzspīdēs arī saule, kamēr valsts austrumos vēl gaidāms pārsvarā mākoņains laiks, vietām arī nedaudz līs. Lai gan gaisa temperatūra, salīdzinot ar siltajām dienām nedēļas nogalē, būs jūtami zemāka, tomēr vietām, galvenokārt dienvidu rajonos, termometra stabiņš vēl pakāpsies virs +10 grādu atzīmes.

Otrdiena būs nedēļas siltākā diena, kad gaiss daudzviet iesils līdz +9…+14 grādiem. Naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz 0…+5° un, debesīm skaidrojoties, vietām veidosies migla.

Nedēļas vidū un otrajā pusē sinoptiskā situācija mainīsies – plašs zema spiediena apgabals virs Skandināvijas ziemeļiem noteiks laika apstākļus arī Latvijā. Valsts teritorijā ieplūdīs vēsāks gaiss un gan dienas, gan naktis kļūs vēsākas – dienā gaiss iesils līdz +4…+9 grādiem, bet naktīs atdzisīs līdz -3…+3.

Atsevišķi cikloni virzīsies gar valsts teritoriju, tādēļ debesis skaidrosies reti un vairākas nokrišņu zonas daudzviet atnesīs nokrišņus – gan lietu, gan slapju sniegu. Pūtīs rietumu puses vēji, kas darba nedēļas vidū un izskaņā teritorijas lielākajā daļā būs brāzmaini.

LA.lv