×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. maijs, 2013
Drukāt

Šodien – multiplās sklerozes diena

Foto-LetaFoto-Leta

Katru gadu maija pēdējā trešdienā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules multiplās sklerozes (MS) diena. Šogad šī diena ir 29. maijs, kad gan galvaspilsētā, gan citviet Latvijā norisināsies informatīvā diena „Krustpunktā multiplā skleroze”, kuras laikā sabiedrība tiks informēta par MS simptomiem, diagnostiku un ārstēšanas iespējām. Informāciju būs iespēja saņemt klātienē arī no Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas biedriem.

 

29. maijā Rīgā pie t/c Origo plkst. 15.00-19.00 no Rīgas Stradiņa universitātes jaunajiem speciālistiem un Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas (LMSA) biedriem varēs iegūt informāciju par MS un saņemt atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem. Informatīvās dienas „Krustpunktā multiplā skleroze” ietvaros ikviens garāmgājējs varēs uzzināt sīkāk par MS, tāpēc jo īpaši aicinām akcijā piedalīties cilvēkus, kuru dzīvē ir MS.

MS diena ir iespēja būt kopā, dalīties savā un uzklausīt citu pacientu un viņu līdzcilvēku MS pieredzi.

MS ir hroniska centrālās nervu sistēmas slimība, kas visbiežāk tiek diagnosticēta sievietēm vecumā no 20 līdz 40 gadiem. Parasti MS pacienti izjūt kustības, gaitas, jušanas, koordinācijas, līdzsvara, redzes, runas un citus traucējumus. Nereti ir arī nogurums un depresija. MS norise katram pacientam ir atšķirīga. Simptomi var būt ļoti dažādi. Pirmās slimības izpausmes ir pēkšņas un ātri var pazust. Parasti (aptuveni trešdaļai pacientu) sākotnēji ir sensorie traucējumi, piemēram, jušanas problēmas. Tās parasti ir asimetriskas, tas ir, vienā rokā, vienā kājā u.tml. Jo agrāk tiek atklāta multiplā skleroze, jo lielākas iespējas to ārstēt, saglabāt darba spējas un attālināt invaliditāti.

LMSA dibināta 1995. gadā ar mērķi koordinēt un atbalstīt MS pacientus, viņus tuviniekus, aprūpētājus un tos, kas vēlas palīdzēt, lai veicinātu MS pacientu integrāciju sabiedrībā. LMSA darbojas visā Latvijā, pateicoties reģionālo nodaļu atsaucībai.

Vairāk par MS un LMSA: www.MSlapa.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+