Latvijā
Vēsture

Šodien pieminam Satversmes sapulces sasaukšanu un Jāni Čaksti5

Foto – Saeimas Preses dienests

Lai godinātu Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanu un tās pirmo prezidentu Jāni Čaksti, Latvijas valsts simtgades pasākumu ietvaros 1.maijā – Satversmes sapulces sasaukšanas dienā – notika svinīga ziedu nolikšanas ceremonija J.Čakstes atdusas vietā II Meža kapos, informē Saeimas Preses dienests.

Ziedu nolikšanas ceremonijā bija aicināti piedalīties Saeimas Prezidija locekļi un deputāti, Satversmes tiesas tiesneši, J.Čakstes radinieki, kā arī Augstākās padomes deputāti, kas balsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Galerijas nosaukums

Svētkos visus sveic arī prezidents

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikums Satversmes sapulces sasaukšanas gadadienā:

“Pirms simts gadiem mums nācās izcīnīt savu brīvību ar ieročiem rokās. Tas bija trauksmains laiks, Latvijas varoņu laikmets. Bet tā bija iespēja uzsākt veidot mūsu valsti. Latvijas valsti mums ir jāturpina būvēt katru dienu – kā ēku, ko ar saviem lēmumiem un izvēlēm ceļ katrs no mums. Šīs celtnes pamats ir Latvijas Republikas Satversme.

Tādēļ šodien mēs svinam Satversmes sapulces sasaukšanas dienu. Šajā dienā 1920. gadā uz savu pirmo sēdi sanāca pasaules vēsturē pirmais visas Latvijas tautas vēlētais parlaments. Tā deputāti pieņēma valsts pamatlikumu, nostiprināja Latvijas valsts iekārtu un panāca drīzu mūsu valsts starptautisko atzīšanu.

Šogad, kad svinam mūsu valsts neatkarības 100. gadadienu, notiks jau trīspadsmitās Saeimas vēlēšanas. Tas ir īstais laiks atskatīties un novērtēt, cik liela nozīme ir brīvām vēlēšanām, un kādu atbildību tas mums uzliek. Satversmes sapulces vēlēšanās ar aizpildītiem biļeteniem un pilsonisko līdzdalību tika noteikta valsts nākotne. Jo tikai tāds lēmums ir neapšaubāms visas pasaules priekšā – kā to pierādīja Latvijas Satversmes sapulce toreiz, un Augstākā Padome ar savu vēsturisko balsojumu 1990. gada 4. maijā.

Latvijas Satversme sapulces vēlēšanās piedalījās gandrīz 85% no valsts pilsoņiem. Tikai retais palika malā, un tas ir vēl viens iemesls atcerēties šo dienu. Atcerēties, lai uzņemtos atbildību par savu un mūsu valsts nākotni. Tādu iespēju dod tikai brīvas, demokrātiskas vēlēšanas. Atcerēsimies par pirmajām no tām, gatavojoties nākamajām! “

LA.lv