×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
5. novembris, 2016
Drukāt

Šodien Rīgā svinīgi sagaidīs pirmo testa konteinervilcienu no Jivu

Foto-LETAFoto-LETA

Kravu vilcienu satiksme starp Ķīnas pilsētu Jivu un Rīgu var būt viens no “16+1” sadarbības formāta labajiem piemēriem, šodien “16+1” valstu biznesa foruma paneļdiskusijā par transportu un loģistiku sacīja Jivu vicemērs Sjuns Tao.

Viņš norādīja, ka šodien pēcpusdienā Rīgā svinīgi tiks sagaidīts pirmais testa konteinervilciens no Jivu. Vilciens ved apģērbu un dažādas detaļas.

Pēc viņa teiktā, Ķīnas augstākās amatpersonas ir aicinājušas attīstīt ekonomisko sadarbību ar Eiropu un pēdējos gados tas sāk notikt.

Sjuns uzsvēra, ka kravu vilcienu satiksme starp Jivu un Rīgu var būt viens no “16+1” sadarbības formāta labajiem piemēriem un Latvijas galvaspilsēta var nodrošināt lielisku tranzīta punktu Jivu preču nogādāšanai Eiropā.

Jivu vicemērs pauda cerību, ka drīzumā no Jivu uz Rīgu tiks nosūtīti vairāk vilcieni, kā arī tiks izveidots maršruts otrā virzienā, vienlaikus raksturojot šo kā potenciālu “win-win” (labumu gūst abas iesaistītās puses) projektu.

Sjuns gan apliecināja, ka tam nepieciešams arī politisks atbalsts, palīdzot attīstīt ekonomisko sadarbību.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka testa konteinervilciens no Jivu ceļā uz Latviju devās 21.oktobrī, braucienu organizēja “LDz Loģistika” un Ķīnas dzelzceļš sadarbībā ar “TransContainer”. Testa vilciena maršruts Jivu-Zabaikaļska-Rīga ir 11 066 kilometrus garš. Konteinervilciens Latvijā ierodas četrus mēnešus pēc tam, kad “Latvijas Dzelzceļš” un “Ķīnas dzelzceļš” parakstīja vienošanos par sadarbību jaunu maršrutu attīstīšanā.

Satiksmes ministrija informē, ka Jivu ir slavens Ķīnas preču ražošanas un tirdzniecības centrs un viens no ekonomiski visstraujāk augošajiem Ķīnas reģioniem. Jivu atrodas 300 kilometru attālumā no Šanhajas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+