Latvijā
Politika

Šodien Rīgas apkārtnē notiks pastiprināta militārās tehnikas kustība 16

Foto – AFP/LETA

Šodien, 13.jūnijā, noslēdzoties starptautisko militāro mācību “Saber Strike 2017” aktīvajai fāzei, kas notika ārpus Ādažu poligona – Amatas, Mālpils, Ogres, Ropažu, Salaspils un Stopiņu novados, no plkst.18:00 līdz 24:00 uz valsts autoceļiem virzienā uz Ādažu bāzi, notiks pastiprināta militārās tehnikas kustība, informēja Aizsardzības ministrijā.

Militārās tehnikas kolonnas Militārās policijas, Valsts policijas vai Pārvietošanas koordinācijas centra pavadībā tiks pārvietotas gan no Stopiņu novada Upeslejām pa Rīgas apvedceļu A-4 virzienā uz Kadagu, gan no Ropažiem pa Mālpils šoseju ( P-3) – cauri Garkalnei uz Ādažu bāzi, kā arī no Ropažiem pa autoceļu P-4 izbraucot uz Rīgas apvedceļu (A-4) virzienā uz Kadagu. Savukārt cauri Ādažiem no mācību norises vietas tiks pārvietota Norvēģijas bruņoto spēku tehnika – kvadracikli.

Latvijā starptautisko militāro mācību “Saber Strike 2017”aktīvā fāze notiek Ādažu poligonā no 3. līdz 15. jūnijam.

No 9. līdz 14. jūnijam militārās mācības notiek arī ārpus poligona – Amatas, Mālpils, Ogres, Ropažu, Salaspils un Stopiņu novados, kur bataljona līmeņa vienības, pārvietojoties ar bruņutehniku, veic mācību uzdevumus ar zemju īpašniekiem saskaņotās teritorijās.

Šogad apvienoto sauszemes un gaisa spēku mācību vadošā valsts ir Latvija. Mācībās Latvijā piedalās vairāk nekā 2000 karavīru no Latvijas, Lietuvas, Itālijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Polijas un Slovākijas, kā arī ASV.

Mācību laikā tiek uzlabota dalībvalstu sadarbība, gatavības un kaujas spējas, kā arī demonstrēta sabiedroto spēja ātri reaģēt un pārvietot spēkus visā reģionā.
Militārās mācības „Saber Strike” ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010. gada.

LA.lv