×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Trešdiena vēsturiska diena – visi ministri Briselē (4)

Foto: Valsts kancelejaFoto: Valsts kanceleja

Šodien ir gandrīz vai vēsturiska diena, jo Latvijā nav palicis neviens ministrs. Valdība pilnā sastāvā devusies uz Briseli, lai iepazīstinātu ar Latvijas prezidentūras prioritātēm.

Gatavojoties uzsākt prezidentūru Eiropas Savienības Padomē Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) un ministri devušies vizītē uz Briseli. Viņiem plānota kopīga Eiropas Komisijas (EK) kolēģijas un Latvijas Republikas Ministru kabineta darba sesija, kā arī vairākas Ministru prezidentes un ministru divpusējas tikšanās.

Kopīgās darba sesijas darba kārtībā iekļauti jautājumi par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm un Eiropas Komisijas darba programmu 2015. gadam. Paredzēta arī EK priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera un Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas divpusēja tikšanās un kopīga preses konference. Ministru prezidentei plānota arī tikšanās ar Eiropadomes prezidentu Donaldu Tusku.
Šādas Ministru kabinetu vizītes uz Briseli pirms prezidentūras uzņemšanās esot ierasta prakse visām dalībvalstīm.

Latvijas prezidentūras prioritātes ir konkurētspējīga Eiropa, digitāla Eiropa un iesaistīta Eiropa. Tās laikā Latvijā plānoti aptuveni 200 pasākumi, tostarp, augsta politiska līmeņa sanāksmes. Viens no centrālajiem notikumiem būs Austrumu partnerības samits un ar to saistītie pasākumi (Biznesa forums, Pilsoniskās sabiedrības forums, Mediju brīvības konference un jauniešu forums u.c.), desmit neformālās ES ministru sanāksmes un Āzijas un Eiropas valstu (ASEM) izglītības ministru tikšanās. Latvijā plānots organizēt arī Digitālās programmas asambleju, Eiropas standartizācijas konferenci, Sociālo partneru forumu, E-veselības nedēļu un citas nozīmīgas konferences.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Trūkst Eiropas Savienības tautu izmiršanas apturēšanas jautājuma apskatīšana.

  2. Vai rinkēvičs drīks pārstāvēt Latviju? Atbildēt

    Kā valsti drīkst pārstāvēt cilvēks, kurš ir noliedzis valsts nodibinājuma pamatu? šis cilvēks ir noliedzis mūsu Satversmē iekļauto tikumības jēdzienu (116 Pants). Vai šim cilvēkam ir tiesības pārstāvēt Latviju? Vai tiešām mēs jūkam prātā?

  3. Vai tad Latvija tiešām pilnībā bez valdības,visi Briselē?
    Piem.Skandināvijas karaliskās ģimenes nekad neatstāj valsti bez kaut vai viena pārstāvja mājās.
    Tāpat arī ar valsts politisko valdību,visi nekad ,,nepamet” valsti.

Draugiem Facebook Twitter Google+